Blizzard, Serverlarının Kapatılacağı Açıklanan Battle Royale Oyunu Spellbreak’in Yapımcısını Bünyesine Kattı

Blizzard, 100 çalışanı bulunan Proletariat'ın, World of Warcraft ve yeni genişleme paketi Dragonflight üzerinde çalışacağı açıkladı.

Alperen Kağan Şimşek
1 Dk Okuma Süresi
World of Warcraft Dragonflight Blizzard

Hatırlayacağınız üzere, battle royale oyunu Spellbreak’ın sunucularını kapatacağı haberini yapmıştık. Oyunun geliştirici Proletariat ise yeni habere göre Blizzard tarafından satın alındı. 100 çalışanlı stüdyo WoW ve yakında çıkacak olan Dragonflight genişleme paketi üzerine çalışacak.

Blizzard başkanı Mike Ybarra satın alım ile ilgili, “yaptığımız her şeyde oyuncuları ön plana koyuyoruz ve onların beklentilerini karşılamak ve aşmak için çok çalışıyoruz. Ekiplerimize değer vermenin büyük bir kısmı, topluluklarımızın seveceği deneyimler üretmek için kaynaklara sahip olduğumuzdan emin olurken, ekiplerimize projelerinde daha da yaratıcı fırsatları keşfetmeleri için alan tanımaktır. Proletariat, şirketin yüksek kaliteli içeriklerini oyuncularımıza daha sık getirme misyonunu desteklemek için mükemmel bir seçim.” açıklamasını yaptı.

Satın alma şartlarının ne olduğu açıklanmadı. Ancak Proletariat’ın Blizzard’a katılması biraz ilginç, zira Microsoft bu yılın başlarında Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın aldığını duyurdu ama satın alım henüz tamamlanmadı. Anlaşmanın 2023 mali yılında tamamlanması bekleniyor. Bu anlaşmanın tamamlanmadan da Proletariat’ın Blizzard bünyesine geçmesi durumu biraz ilginçleştiriyor.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir