Oyun Haberleri

Bloober Team Silent Hill İddialarını Yalanladı

Bloober Team: Heceleyeyim mi? Silent Hill yap-mı-yo-ruz.

Konami’nin yakın zamanda korku oyunları ile bilinen Polonyalı stüdyo Bloober Team ile anlaşması, yeni bir Silent Hill oyunu spekülasyonlarına yol açsa da halen daha bu iddialar reddedilmeye devam ediliyor.

Creative Europe’un bulduğu üç yapım olan H2O, Black ve Dum Spiro; Silent Hill bekleyen oyun severleri heyecanlandırmış ve onları, yeni teorilere itmişti. Bunun yanında gelen haberler de bu üç yapımın yeni bir Silent Hill markası ile bir ilişkisi olmadığına yönelikti zira H2O’nun Layers of Fear 2 olduğu, Black’in ortaçağ Avrupa’sında geçen bir uzaylı istilasını konu aldığı ve Dum Spiro’nun da İkinci Dünya Savaşı’nda Polonyalı Yahudilerin gettolarında geçen bir korku oyunu olduğu da söyleniliyordu.

Yeni bir Silent Hill geliştiriliyor mu?

Silent Hill

IGN ile bir röportaj gerçekleştiren Bloober Team CMO’su Tomasz Gawlikowski, bu iddiaları yalanladı ve stüdyonun iki oyunu da rafa kaldırdığını söyledi. Geliştiricilerin hikayeyi olması gerektiği gibi hassaslıkla ele alamayacaklarını bildiğini ve o yüzden Dum Spiro’yu iptal ettiklerini söyleyen Tomasz, Black’in hikayesinin de yeniden ele alınacağını ve bambaşka bir proje haline geleceğini açıkladı.

Tomasz, Silent Hill oyunu geliştirip geliştirmedikleriyle alakalı net bir bilgi vermese de stüdyonun, iki proje üstünde çalıştığını ve bu iki projenin de The Medium’dan daha büyük bir yapıda olacağını duyurdu. Gawlikowski, son zamanlarda iddialara ve spekülasyonlara konu alan oyun ve/veya oyunların bu projelerden biri olmadığını da ekledi. Buna rağmen bu iki projeden birinin Konami ile birlikte yapıldığını da varsayabiliriz.

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu