Haber

Blue Box, Yayınlanmamış Oyununu Satın Alanlara Abandoned’ı Ücretsiz Olarak Verecek

Blue Box Game'den Hasan Kahraman, Abandoned ilgili son tartışmalara değindi.

Abandoned hâlâ bir gizem olmaya devam ediyor ve Realtime Experience olan oyunla beraber gelecek uygulamadaki sorunlar, gizemli projenin ortaya çıkmasını bekleyen oyuncuların coşkusunu biraz azalttı. Özellikle Reddit kullanıcılarının geliştiricilerin geçmişini araştırdığı ve birden fazla iptal edilen projenin olduğunu açıkladıklarında oyuna duyulan heyecan iyice azaldı.

Abandoned ve Blue Box Game

Ücretsiz sunulma ile ilgili verilen söz, IGN ile geçmişte iptal edilen projelerin gündeme getirildiği bir röportajın parçası olarak konuşuldu. Kahraman, bu kadar çok yanlış başlangıcın takımın küçük boyutundan ve oyun geliştirme konusunda çok az deneyime sahip olmasından kaynaklandığını iddia ediyor. Bu projelerin çoğu, The Haunting: Blood Water Curse dışında oldukça erken iptal edildi. Fatal Frame serisinden ilham alan bu hayatta kalma korku oyunu, erken erişimde satışa çıkan tek oyundu. Bu oyunu erken erişimde satın alanlar Abandoned’ı ücretsiz olarak alabilecek. Dahası, The Haunting: Blood Water Curse de Abandoned’ın “birkaç ay içinde” ilk oynanış fragmanı ile birlikte ücretsiz olarak piyasaya sürülecek.

Abandoned

Kahraman ayrıca, dolandırıcılık komplolarını çürütmek için uğraşıyor ve oyuncuları ikna etmek için büyük çaba sarf ediyor. Blue Box Games’in patronu, geçmiş projelerin yatırımcıları tarafından bağışlanan tüm fonların iade edildiğini garanti ediyor. Mobil, ücretsiz ve çok kısa ömürlü The Whisperer’daki reklamların kaldırılması için de geri ödeme yapıldığını söylüyor.

Bir projedeki çalışmayı – genellikle haber vermeden – iptal etme veya uzatma pratiği, büyük yayıncıların desteğine güvenemeyen bağımsız stüdyoların kötü yoldan gelir kaynağıdır. Hollow Knight: Silksong’un iki yılı aşkın bir süredir çıkmasını bekleyen herkes bunu biliyor. Bununla birlikte, Blue Box Games’in yakın zamanda Abandoned ile ilgili mevcut fragmanlardan daha somut ve ilgili bir şey göstermesi ve “yakında” vurgusu yapması muhtemelen daha iyi olurdu.

 

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu