MMORPG Türüne Yenilik Getiren Book of Travels’dan Kötü Haber

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Might and Delight stüdyosunun Kickstarter’dan başlattıkları ve yedi bin destekçi ile buralara kadar gelmiş ilk oyunları olan Book of Travels, TMO – Tiny Multiplayer Online – türünde olan ve özünde kendisine has bir rol yapma hissiyatı geliştiren bir oyun. Ne yazık ki bu oyun ile alakalı haberimiz ise hayırlı değil…

Book of Travels

Book of Travels ne zamana ertelendi?

Keşif odaklı macera oyununun çıkış tarihi 30 Ağustos olarak belirlense de Steam üzerinden paylaşılan bir gönderiye göre geliştiricilerin daha fazla vakte ihtiyacı varmış.

“Bu projeye her şeyimizi veriyoruz ve bunu yıllardır yapıyoruz. Erken Erişim lansmanı olan ‘bitiş çizgisine’ bu kadar yakın olmak ve hepinizin oyunumuzu bizimle deneyimleyebilmesini sağlamak garip geliyor. Ancak, istediğimiz kadar yakın değiliz, hatta olabileceğimizi bile düşünmüyoruz. Bu durum, kapalı beta sürecimiz sırasında harika test uzmanlarımız raporlarını bize göndermesiyle belirgin hale geldi. Bu yüzden zoru başararak oyunun çıkışını bir kez daha erteleme kararı aldık. Takımın istikrarı sağlamak için zamana ihtiyacı var.”

MMORPG türünü radikal bir biçimde yeniden ele alan ve bu türü, muntazam görevler ve karmaşık hikaye örgüsüyle temsil etmeyen ama var olan dünyayı gezmek üzerine kurulu Book of Travels’ın belirsiz bir zamana ertelenişi oldukça üzücü. Buna rağmen eğer beklemek gerekiyorsa, zaman sizindir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image