PCKONSOLMOBİL

Bulut Tabanlı Oyun Servisleri Arasına Facebook Gaming de Dahil Oldu

Son zamanlarda bulut teknolojisi ile piyasada yarış tutan Nvidia’nın Geforce Now, Google’ın Google Stadia gibi firmalara Facebook’da dahil oldu. Bildiğiniz üzere Microsoft’un canlı yayın platformu olan Mixer 23 Temmuz’da kapandı ve bunun üzerine Microsoft, Facebook Gaming ile bir ortaklığa girdiler. Böylelikle bulut tabanlı teknolojiye daha da hızlı adımlarla ilerlediler.

İlk etapta Facebook Gaming Amerika Birleşik Devletleri’nde deneyimlenebilir vaziyette ve şimdilik 5 oyun ile piyasaya giriş yaptı. Bunlar:

  1. Asphalt 9: Legends
  2. Mobile Legends: Adventure
  3. PGA TOUR Golf Shootout
  4. Solitaire: Arthur’s Tale
  5. WWE SuperCard

Mobil, bilgisayar ve tablette Asphalt 9 ekran görüntüleri

Firmaya yeni atanan Oyun Başkan Yardımcısı Jason Rubin, bu sistemi denemenin maliyetinin $0 (anlayacağınız tamamen ücretsiz) oluğunu ve ileri dönük planları için oldukça fazla çalıştıklarını açıkladı. Özellikle ücretsiz oyunlar konusunda oldukça fazla yatırım yapılacağını da söyledi ki şimdilik denemeye sürdükleri bu 5 oyun buna bir örnek olduğunu görüyoruz.

Anlaşılan Facebook Gaming bu konu hakkında oldukça istikrarlı olacak gibi duruyor. Ellerinden geldiğince rutin bir şekilde oyun eklemek istiyorlar. Hatta eklenecek bir sonraki oyunun Dirt Bike Unchained olduğunu da açıkladılar.

Facebook Gaming bulut tabanlı oyun servisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Facebook HTML5 oynanabilir reklamlar üzerinde çalışmalarını da geliştirmiş durumda. Öyle ki Amerika Birleşik Devletleri’nde iOS ve Android için bulut tabanlı oynanabilir reklamlar kullanılmaya başlandı.

Bulut Tabanlı Oynanabilir Reklamlar ekran kaydı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu