Söylenti: NetEase ve Bungie Mobil Platform İçin Yeni Destiny Oyunu Yapıyor

Oyunun iki yıldan beri geliştirildiği de söyleniyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Destiny

Günümüzde halen daha güncelleme alan ve sanki ilk gün çıkmış gibi oynanış hissiyatını korumayı başarabilen ücretsiz looter shooter MMO türündeki Destiny 2, uzun bir zaman boyunca da aktif kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Nitekim gelen söylentiler de geliştirici stüdyo Bungie’nin Çinli teknoloji ve oyun devi NetEase ile birlikte mobil platformlar için bir Destiny oyunu yapacağını gösteriyor.

Mobil platform için Destiny gelecek mi?

NetEase’in geliştirme sürecine aşina olduğunu belirten The Game Post, Bungie ile Çinli firmanın iki yıldan beri yeni bir Destiny oyunu geliştirdiğini ifade ediyor.

Öte yandan NetEase Games’te çalışan bir tasarımcının LinkedIn profili de iki stüdyonun “duyurulmamış bir FPS mobil oyunu” üzerinde çalışıldığını da destekliyor. Oyunun ise ikinci yapımdan bağımsız bir şekilde olacağı söyleniyor.

2018 yılında 100 milyon dolar gibi bir yatırım ile Bungie’nin azınlık hissedarı olan NetEase, anlaşmanın “yeni yönler keşfetmesine” ve “yeni dünyalar inşa etmesine” yardımcı olacağını belirtmişti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir