Call of Duty Vanguard’ın Dosya Boyutu Eski Oyunlara Göre Önemli Ölçüde Daha Az Olacak

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Hepimiz son çıkan Call of Duty oyunlarının yüksek dosya boyutlarından şikayet etmişizdir. Ancak şirket, aylar önce bunun önüne bir nebze de olsa geçebilmek için oyunların bazı modlarını kaldırmayı sağlayan bir sitemi oyunculara sunmuştu.

Bu sayede oyuncular, oynamadıkları modları Battle.net launcher üzerinden kaldırarak PC’lerinin depolama alanlarında yer açabiliyorlardı. Öyle ki bunun yeterli bir çözüm olmadığını düşünen Activision, 5 Kasım’da çıkış yapacak yeni oyunu Call of Duty Vanguard için isteğe bağlı doku akışı teknolojisini kullanacak.

Call of Duty Vanguard Depolama Alanından Önemli Ölçüde Tasarruf Sağlayacak

Activision, Call of Duty resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Call of Duty Vanguard’ın dosya boyutunun, serinin devasa olduğu için eleştirilen önceki oyunlarından “önemli ölçüde” daha küçük olacağını, ayrıca oyunun PC sürümünün yanı sıra PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de de %50’ye varan depolama alanından tasarruf etmeye yardımcı “isteğe bağlı yeni doku akışı teknolojisi” kullanacağını duyurdu.

Bildiğiniz üzere şirketin Warzone ve Black Ops Cold War gibi oyunları hala daha güncellemelerle daha da büyüyen dosya boyutlarına ulaşmakta. Ancak Activision, Call of Duty Vanguard için henüz belirli bir dosya boyutu açıklamadı, bu nedenle sunacağı depolama alanı çözümünün ne kadar önemli olabileceğini ilerleyen süreçte göreceğiz. Yine de her ne olursa olsun görünüşe göre bu iyi bir haber.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım’da PS5, Xbox Series X|S ve PC‘nin yanı sıra PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image