Capcom, Yeni Oyununu 1 Hafta Sonra Duyuracak

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Capcom’un çatısı altında geliştirildiği söylenen Resident Evil 4 Remake veya Street Fighter 6 yakında duyurulabilir. Hatta yayıncının tamamen bambaşka bir oyunun da duyurulması olası. Nasıl mı?

Capcom Games, kendi resmi oyun sitesinde bilinmedik bir oyun (tam olarak oyun mu bilinmiyor) için geri sayım başlattı ve bunu resmi Twitter sayfasında da paylaştı. Hayranlar bunun büyük olasılıkla Resident Evil 4 Remake duyurusu olacağını düşünüyor.

Capcom’un Geri Sayım Tweet’i

Son çıkan söylentilere göre Resident Evil 4 Remake daha karanlık bir temada olacak ve hikayede değişikliklere gidecek…

Resident Evil 4 Remake’ten Paylaşılan Detaylar – Resmi Değil

Fanbyte’a göre, oyun ilk başta Resident Evil 3 Remake’in geliştiricisi M-Two tarafından geliştiriliyordu, ancak planlar değişti Resident Evil 4 Remake projesine Resident Evil 2 Remake’i geliştiren stüdyoyu atandı. Hatta ilk başlarda geliştiriciler, orjinal Resident Evil 4’ün yönetmeni Shinji Mikami‘ye Remake projesine yardım etme teklifinde bulundu ama işler beklenildiği gibi gitmedi. Mikami, Hali hazırda Bethesda çatısı altında Ghostwire: Tokyo’nu geliştiren Tango Gameworks’de çalıştığı ve şirketteki sorumluluklarından dolayı bu teklifi reddetti.

M-Two her ne kadar projeden alınsa da oyuna destek vermeye devam ediyor. Resident Evil 4 oynayanlarının bildiği üzere, oyun, ana karakterimiz Leon’un gündüz zombilerle dolu bir köye gelmesi ile başlıyor. Remake’de ise bu azıcık farklı. Leon bu sefer köye gündüz değil gece geliyor. Oyunun geriye kalan hatırı sayılır bölümleri de gecede geçecek.

Hatta Capcom, hikayede değişiklere de gitmek istiyor, Ada Wong dahil yan karakterleri daha fazla göstermek, daha büyük rol vermeyi planlıyor. Fanbyte, Capcom’un Resident Evil 4 Remake’i 2022’nin başlarında duyurmayı umut ettiğini bildirdi.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir