İlginç Haberler

CD Projekt RED’e Toplu Dava Açıldı

Küresel yatırımcı hakları hukuk bürosu Rosen, 16 Ocak 2020 ile 17 Aralık 2020 tarihleri ​​arasında CD Projekt menkul kıymetlerinin alıcıları adına toplu dava açtığını duyurdu. Dava amacı ise, CD Projekt yatırımcılarına federal menkul kıymetler kanunları kapsamında tazminat ödemesi.

Bildiğiniz üzere CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 oyununda oldukça fazla performans sorunları ve hatalar mevcut. Bunun üzerine de geçtiğimiz hafta firma yatırımcılarının kendilerine yanlış veya yanıltıcı açıklamalar yapıldığını öne sürerek toplu dava açmaya hazırlandıkları haberini yapmıştık. Şimdi ise konu ile ilgili Rosen Hukuk Bürosu firmaya toplu bir dava açtı.

Davaya göre, Sınıf Süresi boyunca davalılar yanlış ve / veya yanıltıcı ifadeler verdiler ve / veya şunları açıklamadılar:

  • Cyberpunk 2077, muazzam sayıda hata nedeniyle mevcut nesil Xbox veya Playstation sistemlerinde neredeyse oynanamaz durumda.
  • Sonuç olarak Sony, Cyberpunk 2077’yi Playstation mağazasından kaldırdı. Ayrıca, Sony, Microsoft ve CD Projekt oyun için tam geri ödeme yapmak zorunda kalabilir.
  • Sonuç olarak, CD Projekt itibar ve maddi zarar görebilir.
  • Sonuç olarak, davalıların faaliyetleri, faaliyetleri ve beklentileri hakkındaki ifadeleri esaslı olarak yanlıştı ve yanıltıcıydı ve / veya ilgili tüm zamanlarda makul bir dayanaktan yoksundu.

Rosen Hukuk Bürosu’nun özellikle üzerinde durduğu konu, oyunun eski konsollarda sıkıntılı çıkış yapması ve CD Projekt’in bu konudaki yanıltıcı açıklamaları. Zira CD Projekt CEO’su Adam Kicinski oyun çıkmadan önceki bir yatırımcı toplantısında Cyberpunk 2077’nin PlayStation 4 ve Xbox One’da “şaşırtıcı bir şekilde iyi” çalıştığını söylemişti. Ancak ortaya çıkan ürün ise performans sorunları ile boğuşan ve bir sürü hata içeren bir oyun oldu.

Dava için henüz baş davacı bulunmuyor. Ancak Rosen Hukuk Bürosu davaya dahil olmak isteyen yatırımcılar için online bir başvuru formu hazırlamış.

CD Projekt buna nasıl bir tepki verecek ilerleyen zamanda göreceğiz. Ancak firma geçtiğimiz gün, oyunun dünya çapında 13 milyon kopya sattığını duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu