EA Games, Çok Oyunculu Bir MMO Harry Potter Oyununu İptal Etmiş

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz günlerde Twitch yayıncısı The Real Brandolorian, 2000-2003 yılları arasında EA Games’in ürün pazarlama direktörü olarak görev yapan Kim Salzer ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportaj sırasında Salzer, Harry Potter hayranlarına “keşke” dedirtebilecek bir açıklama yaptı.

EA Games, Harry Potter Oyununu Neden İptal Etti?

Harry Potter serisine dayanan bir MMO oyunu Electronic Arts tarafından geliştiriliyordu, ancak firma oyunun uzun ömürlü olamayacağını düşündüğü için proje iptal edildi.

Salzer, The Real Brandolorian’ın; “Sayısız oyun projesi içerisinde bulundunuz. Hiç daha önce duyduğunuz anda sizi heyecanlandıran ve ilginizi çeken fakat herhangi bir sebeple iptal edilen bir oyun fikri ile karşılaştınız mı?” sorusuna şu şekilde cevap verdi :

“İsteyerek içine dahil olduğum büyük bir fikir vardı ve bu, geniş çaplı bir online multiplayer Harry Potter oyunu fikriydi. Gerekli tüm araştırmaları yapmıştık, hem online, hem de offline şekilde oynanabilecek bir beta hazırlamıştık ve çeşitli ödüller dağıtmıştık. Oyunun başarılı olacağından kesinlikle emindim. Fakat o sıralarda EA birtakım değişikliklerden geçiyordu ve bu konseptteki bir oyunun bir veya iki yıldan daha uzun süre dayanabileceğini düşünmedikleri için iptal ettiler.”

Kim Salzer’in 2000-2003 sıralarında ürün pazarlama müdürlüğünü yaptığını düşünürsek o sırada Harry Potter filmlerinin yeni yeni çıktığını ve EA’in de bu serinin geleceğini net olarak görememesinden ötürü oyun iptal edilmiş gibi duruyor. Neyse ki Warner Bros. Harry Potter evreninde geçecek RPG oyun olan Hogwarts Legacy üzerinde çalışıyor.

Hogwarts Legacy’de işler ise beklenildiğinden daha yavaş ilerliyor gibi çünkü geçtiğimiz günlerde oyun 2022’ye ertelendi. Fakat Warner Bros.’un Genel Müdürü Rachel Wakely, Toy World dergisine verdiği bir demeçte 2022’de çıkacak iki büyük proje; Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filmi ve Hogwarts Legacy oyunu için; “Gördüğümüz kadarıyla lansman beklemeye değecek ve fanları için Harry Potter evrenine eşsiz bir deneyim sunacak.” açıklamasını yapmış. Warner Bros.’un bu işin altından nasıl kalkacağını ise bize zaman gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir