Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Crysis ve Crysis Remastered Grafik Karşılaştırması

Crysis ve Crysis Remastered Grafik Karşılaştırması

Crysis Remastered’ın çıkış tarihinin ve fragmanı Microsoft Store üzerinden sızdırıldı. Muhtemelen bu bilgilere yarın resmi olarak yayınlanacak Fragman ile sahip olacaktık. Ancak bu sızıntıyla birlikte oyun içinden bazı fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı ve konuşuldu. Doğal olarak oyuncuların aklına da bu iki oyun arasında görsel anlamda ne tür farklılıklar olduğu merak edildi ve bunun üzerine de karşılaştırmalar yapıldı.

İlk karşılaştırma Resetera’daki iki kullanıcıdan geldi ve bu kullanıcılar sahil mekanını karşılaştırmalı olarak sundular. Resimlere bakıldığında Remastered versiyonuyla beraber arkaplandaki öge sayısının azaldığı açıkça görülebilmekte. Örneğin dağın tepesindeki palmiye ağaçları yeni çıkacak versiyonla birlikte seyrelmiş. Ayrıca ışıklandırmanın orijinal versiyonun ki kadar doğal olmadığını belirtmek lazım. Özellikle üçüncü resimde yeşilin tonları oldukça yapay duruyor ve gereksiz göz yoruyor.

Üst Resimler Remastered Versiyonuna Aittir

İkinci karşılaştırma ise başka bir kullanıcıdan geldi ve bu karşılaştırma ise oyundan bir ara sahneye ait. Burada çok daha net bir şekilde neyin değişip değişmediği görülebilmekte. Elbette yenilikler var ama bu versiyonda bile ışık ve gölge arasındaki denge sağlanamamış, bazı yerler oldukça karanlık durmuş.

Alttaki Resim Remastered Versiyonuna Aittir.

Bana sorarsanız bu durumla Crysis Remastered fazla umut vadediyor gibi durmuyor ama tabii ki zaman gösterecek bunu. İleriki zamanlarda daha fazla görüntü elimize geçtiğinde umarız ki daha itimat edilebilir gözlemler yapabiliriz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.