Cyberpunk: Edgerunner Animesi Sayesinde Cyberpunk 2077’nin Popülaritesi Arttı

Cyberpunk: Egderunner animesi sayesinde, Cyberpunk 2077'nin anlık oyuncu sayısı artışa geçti.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Polonyalı geliştirici CD Projekt RED‘in büyük umutlarla duyurduğu ancak, çıkış yaptıktan sonra büyük hüsrana uğrayan oyunu Cyberpunk 2077‘yi geliştirmek ve vaaddettiklerini sunabilmek için oyuna hala daha oldukça fazla zaman harcamaya devam ediyor. Ancak tüm bu güncellemelere rağmen, hala daha oyuncular Cyberpunk‘a güvenmiyor.

Bunun üzerine oyunu tekrardan gündeme getirecek bir genişletme paketi üzerinde çalışmaya başlayan firma, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Night City Wire etkinliğinde oyunun yeni DLC’si Phantom Liberty’i duyurdu. Ancak oyunun yeniden popüler olmasına, Netflix‘in Cyberpunk: Edgerunner animesi de oldukça fazla neden oldu.

Cyberpunk 2077 Oynayanların Sayısı Eş Zamanlı Olarak 90.000’e Dayandı

Cyberpunk 2077‘yi Steam’de eşzamanlı olarak oynayan oyuncu sayısının 85.555‘e kadar çıktı. Böylesine büyük bir oyun için eşzamanlı oyuncu sayısı görece az görünebilir, ancak oyunun sorunlu lansman dönemi hariç, bu sayılara ulaşılamadığını da hatırlatmamız gerekiyor.

Ayrıca firma çalışanları kişisel Twitter hesapları üzerinden oyunculara, tekrar şans verdikleri için teşekkür etti. Bu durum geliştirici ekibin verdikleri sözleri yerine getirmeye başlamalarının bir kanıtı niteliğinde olabilir.

Hatırlayacağınız üzere başrolünde Henry Cavill‘in olduğu The Witcher dizisinin ikinci sezonun ardından da The Witcher 3 oyuncu sayısında yeni rekorlar kırmıştı. Firmanın bu durumu bir tür pazarlama politikası haline getirmesi oldukça olası.

Son olarak eğer sizlerde Cyberpunk‘a tekrardan şans vermek istiyorsanız oyun şuan, Steam‘de %50 indirimle beraber 124,50₺.

Cyberpunk: Edgerunner Resmi Fragmanı

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir