The Witcher Sezon 2 Sayesinde The Witcher 3’ün Popülaritesi Arttı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

The Witcher evreni oldukça büyük bir evren. Kitaplarla başlayan serüven, CD Project’in evreni oyuna çevirme düşüncesi ile beraber dijital dünyada da karşımıza çıktı. Özellikle serinin üçüncü oyunu oldukça fazla beğenildi. Şimdi ise The Witcher evrenini Netflix sayesinde dizi olarak izleyebiliyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda ikinci sezonu yayınlanan dizi birçok hayran tarafından beğenilmese de oldukça yüksek izlenme sayılarına ulaştı. Ancak diziyi izleyen insanlar The Witcher 3: Wild Hunt oynamayı özlemiş gibi görünüyor. Oyun 2019 yılında dizinin ilk sezonu yayınlandığı zamandan beri en yüksek oyuncu sayısına ulaştı.

The Witcher 3 oynayanların sayısı eş zamanlı olarak 80.000’e dayandı

The Witcher 3: Wild Hunt’ı Steam’de eşzamanlı olarak oynayan oyuncu sayısının 78 binden daha fazla olduğu söyleniyor. Çıkışışından uzun bir zaman geçmiş bir oyun için oldukça güzel bir istatistik. 2019 yılına dönüp baktığımızda ise The Witcher dizisinin birinci sezonu yine aynı şekilde oyuna yaramıştı ve eş zamanlı oyuncu sayısı 100 binden fazlasını görerek, piyasaya çıktığı günden daha da popüler bir hale gelmişti.

The Witcher 3

Oyun, piyasaya çıkalı hemen hemen 6 yıl oluyor. Piyasaya çıktığı gün ise oyunu eşzamanlı oynayan oyuncu sayısı 90 binden daha fazlaydı. O günkü istatistiğe bakıldığında bugün için 78 bin oldukça az gibi görünebilir. Ancak oyunu daha önce oynayıp bitiren oyuncu sayısı oldukça fazla olduğunu unutmamalı.

The Witcher 3: Wild Hunt şuan devam eden Steam Kış İndirimleri kapsamında 11,99₺, The Witcher 3: Game Of The Year versiyonu ise 14,99₺’ye satın alınabiliyor.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir