Dead Space Remake Hakkında Geliştiriciler Yeni Detaylar Paylaştı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

EA Play Live 2021’in en çok beklenen oyun duyurularından biri olan Dead Space Remake hakkında belirsiz bir fragman yayınlansa da etkinliğin ardından IGN’e katılan geliştiriciler, oyunla ilgili birkaç detay paylaştılar.

Dead Space Remake’te neler olacak?

Öncelikle geliştiriciler, orijinal oyundaki birçok elementin baştan tasarlanacağını belirtiyorlar. Oyunda, yükseltilmiş eski doku ve modeller görünmeyecek ve tüm animasyonlar da sıfırdan ve taze bir şekilde kaydedilecek. Bunun yanında markanın benzersiz tasarımına da sadık kalınması sağlanacak.

Dead Space Remake

Ses efektleri için de animasyonlara olan benzer yaklaşım kullanılacak olsa da atmosfer bütünlüğünün korunması amaçlanacak. 3D ses teknolojisi ile efektler, atmosferin derinleşmesine ve birçok oyuncunun da olduğu yere mıhlanıp kalmasına sebep olacak. Oyunla alakalı bir diğer sevindirici haber de mikroekonominin bu yapımda yer almayacak olması. Dead Space 3’teki negatif yorumlardan sonra geliştiricilerin bu sistemi koymamaları gayet yerinde.

Oyunda yükleme ekranları da olmaması ve yeni oyunun hiçbir şekilde duraklama olmadan oynanabilir olarak tasarlanma planı da ayrı bir ilgi çekici. EA Motive’in sorumlu olduğu bu erken aşamadaki proje, her ne kadar kaliteli bir ekibe sahip olsa da PC, Xbox Series ve PS5’e önümüzdeki uzun bir zaman boyunca çıkmayacak gibi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir