Demon’s Souls ReMake’teki Kilitli Kapının Gizemi Çözüldü

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Kapılar ardına kadar açıldı…

Önceki haberimizde Demon’s Souls’un ReMake versiyonunda illüzyon ardındaki bir kapının oyun severlerin merak duygusunu tetiklediğini yazmıştım zira kapı kitliydi ve nasıl açılacağı bilinmiyordu. Oyuncular her yolu denemiş ve hatta içerinin bir resmini dahi ele geçirmişti. Nihayet sonunda bu kapı açıldı.

Souls speedrunner Distortion2, Twitch üzerinden yaptığı yayınla sonunda kapıyı açmayı başardı. Teorisi ise eski oyunlara dayanıyordu. Bundan önceki oyunların bir DLC’sinde buna benzer bir kapıyı açmak için bir eşyadan fazla miktar toplanması gerekiyordu. Bu noktada ise yeni bir item olan Ceramic Coin toplamayı düşünen yayıncı, zor da olsa sonunda teorisinin doğru olduğunu gördü. Uzun bir süre bu paraları toplayan oyuncu, Sparkly the Crow (NPC) ile takas gerçekleştirerek paslı bir anahtar aldı. Bu anahtar da kapıyı açmaya yetti. Kapıdan bir terasa açılan yolda yürüyen yayıncı, Penetrator boss’undan esinlenilmiş aynı isimli güzel görünüşlü zırhı kazanmış oldu. Böylelikle gizem de çözüldü.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir