Yaşam Simülasyonu Macera Oyunu Disney Dreamlight Valley’in Erken Erişim Tarihi Belli Oldu

Disney Dreamlight Valley, erken erişimle Eylül ayından itibaren PC ve konsollarda oynanabilecek.

Alperen Kağan Şimşek
2 Dk Okuma Süresi
Disney Dreamlight Valley

Asphalt oyunları ile tanınan Gameloft’un geliştirdiği macera oyunu Disney Dreamlight Valley’in erken erişime açılacağı tarih belli oldu. Yaşam simülasyonu macera oyunu olarak oyunseverlerin karşısına çıkacak oyun, 6 Eylül 2022 tarihinde hem PC, hem de konsollarda erken erişime açılıyor.

Oyun her ne kadar 2023 yılında oynaması ücretsiz olarak tam sürüme geçiş yapacak olsa da şayet erken erişime katılmak istiyorsanız, fiyatı henüz belirlenmemiş olan kurucu paketi satın almanız gerekecek. Xbox Game Pass üyeleri ise herhangi bir ekstra ücret ödemeden oyunun erken sürümünü deneyimleyebilecekler.

Disney Dreamlight Valley Nasıl Bir Oyun?

Disney Dreamlight Valley, hem eski hem de yeni Disney ve Pixar arkadaşlarının yer aldığı görevler, keşifler ve ilgi çekici etkinlikler içeren zengin bir yaşam simülasyonu ile macera arası türde bir oyun.

Kendi karakterimizi istediğimiz gibi oluşturacağımız, yer yer görev ve etkinlik yapacağımız, canımız sıkıldığında da WALL-E ile bahçe işleriyle uğraşıp, Fare Remy ile yemek yapıp veya Goofy ile de arkamıza yaslanıp, balık tutabileceğiz ve bunun gibi bir çok karakterle zamanımızı geçirebileceğimiz bir oyun olacak.

Oyuncuların gizemli bir olayla harap olan Forgetting isimli köyü restore etmeye çalışacağı oyunun resmi web sitesinde ise hikaye şöyle tanımlanıyor:
“Kayıp anılarını ortaya çıkarmak ve Vadi’nin gizemlerini çözmek için Disney ve Pixar kahramanları ve kötü adamlarından oluşan bir kadroyla ilişkiler kurmanız gerekecek; hayalinizdeki köyü kişiselleştirerek ve avatarınızla Disney stilinizi veya Pixar hayranlığınızı ortaya çıkararak iz bırakın.”

Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan Disney Dreamlight Valley, Nintendo Switch, PS 5/4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC çıkacak. Son olarak bugün gerçekleşen Nintendo Direct sunumunda yayımlanan ilk bakış videosunu aşağıdan oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir