Dragon Age 4’ün Geliştirilme Aşaması Çok İyi İlerliyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

BioWare’in çokça sevilen fantezi rol yapma oyunu serisi Dragon Age, 2015 yılında çıkardığı son oyun Dragon Age Inquisition ile bir süre dinlenmeye çekilmişti. Bu süreç içerisinde Electronic Arts çatısı altında çeşitli markalara yeni oyunlar çıkaran firma, en sonunda Dragon Age 4’ün geleceğini duyurmuştu. Ancak oyunun geliştirme aşamalarının ne durumda olduğu hakkında bir bilgi edinmeyi başaramamıştık.

Geçtiğimiz günlerde VentureBeat gazetecisi Jeff Grubb’ın yayıncılığını yaptığı GrubbSnax Premium Giant Bomb programında bu konular konuşuldu. Programın 17 Şubat’taki yayınında Grubb, Dragon Age 4’ün geliştirme aşamasının çok iyi ilerlediğini belirtti.

Grubb’ın dediklerine göre BioWare, Dragon Age 4 geliştirme takviminde şu anda olmaları gereken yere ulaştı ve oyun programa uygun bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor ve Grubb’un kaynaklarına göre oyunun 2023’ün ikinci yarısına kadar piyasaya sürülmesi pek mümkün değil. 

Dragon Age 4

Grubb ayrıca BioWare’in bir diğer meşhur oyun serisi Mass Effect Legendary Edition’a benzer, yeniden düzenlenmiş bir Dragon Age üçlemesi için bir plan olmadığını iddia etti. Mass Effect Legendary Edition, Mass Effect üçlemesinin tek oyunculu temel içerikleri ve 40’tan fazla DLC’yi; promosyon silahlarını, zırhları ve paketleri içeriyor ve bunların yeniden düzenlenmiş ve 4K Ultra HD için optimize edilmiş olduğu bir paketi içeriyordu.

BioWare bunun sebebinin kısmen, Dragon Age oyunlarının tam bir hikaye olma açısından Mass Effect üçlemesi kadar bağlantılı olmaması ve farklı motorlarla inşa edilmiş olması nedeniyle olduğunu söyledi, bu da onları güncellemek için daha fazla çalışma gerektireceği anlamına geliyor.

Geçen yıl EA’in, BioWare’in Dragon Age 4’ten planlanan tüm canlı hizmet öğelerini bırakmasına izin verdiği ve oyunun öncelikle tek oyunculu bir macera olacağı iddia edilmişti. Yine de oyunun çevrimiçi çok oyunculu bir bileşen içerebilmesi bekleniyor.

Söz konusu rol yapma oyunları olduğunda BioWare’in fazlaca tecrübesi olduğunu ve bu tecrübesini her oyuna iyi bir şekilde yansıtabildiklerini tüm Dragon Age oyunlarından biliyoruz. Bu seriye gelecek yeni bir oyunun da adından bahsettirilecek derece güzel bir oyun olacağını da şimdiden tahmin edebiliriz. Ancak maalesef bu oyunu görebilmek için 2023’e kadar beklememiz gerekecek.

BioWare’in 2020 Game Awards’ta paylaştığı Dragon Age 4 fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Selam, buradan dolunay kılıçlı bir şaman geçti mi ?
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image