Ünlü Yayıncı DrDisrespect’in Oyun Stüdyosu Midnight Society, İlk Oyunu Deadrop’tan Oynanılabilir Bir Demo Yayınladı

DrDisrespect'in kurmuş olduğu stüdyo, Deadrop oyununu tıpkı iddia ettikleri gibi oyuncular ile birlikte geliştirme yolunda ilerliyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi
DrDisrespect Deadrop

Eski Twitch yayıncısı Guy ‘DrDisrespect’ Beahm’in geçtiğimiz Aralık ayında eski Infinity Ward ve 343 Industries çalışanları ile birlikte kurduğu yeni oyun stüdyosu Midnight Society, ilk meyvelerini vermeye başladı. Stüdyosunda AAA düzeyde oyunlar geliştireceğini söyleyen Beahm, hatırlayacağınız üzere oyunların gelişiminin her aşamasında oyuncuların fikirlerini alacağını da belirtmişti. Bu amaçla Midnight Society, stüdyonun geliştirmekte olduğu ilk oyun olan Deadrop için ilk bakış niteliğinde bir demo yayınladı ve oyuncuların beğenisine sundu.

Çok oyunculu oynanış odaklı bir taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olarak geliştirilen Deadrop, Epic Games’in son zamanlarda kendisinden çokça bahsettiren ücretsiz oyun motoru Unreal Engine 5 üzerinde geliştiriliyor. Oyunun geliştirilmesinde Midnight Society web sitesinde de ayrıntılı olarak açıklandığı gibi; Darren Bacon (Halo Infinite, Halo 5, Destiny), Jim Gray (Call of Duty: Advanced Warfare, Star Wars 1313), Alex Fennell (Halo Infinite, The Elder Scrolls: Online) gibi isimler ve diğer birçok tecrübeli oyun geliştiricisi öncülük ediyor.

Deadrop in game

Atmosfer açısından son derece karanlık bir dünyada geçen oyun, aksiyonun yanı sıra gerilim hissini de oyuncularına yaşatacak gibi görünüyor. Deadrop, muhtemel gelecekte geçen distopik bir dünya içerisinde geçiyor. Bu dünyada iklim krizi nedeniyle süren savaşlar 40. yılına ulaşmış ve kirlilik seviyeleri hat safhada. İnsanlık, artık dışarıdaki kirliliği Stratosfer’den dışarı atabilmek için devasa yapılar inşa etmeye başlamış ve bu yapıların her biri kendi içerisinde bir hükümet kurmuş durumda. Artık ülkelerin olmadığı sadece binaların olduğu bu dünyada Uzay Tozu adı verilen nadide bir madde için savaşlar başlamıştır.

Oynaması için yayıncılara dağıtılan demo sayesinde yayıncılar ve izleyicileri hep birlikte oyun hakkında yorum ve öneri yapma şansına sahip oldular. Demo içerisinde birkaç atış poligonu ve koşma testini yapabileceğiniz parkur alanları bulunuyor. İlk bakışta silah tepmeleri, koşma hızı, mermi izleri ve FOV ayarının yetersiz olduğu hakkında eleştiriler alan oyun, tam da stüdyonun istediği gibi “oyuncular ile birlikte” geliştiriliyor.

Geliştirici Dr. Disrespect, ayrıca seçkin bir influencer ekibiyle ortaklık kurmayı ve hayallerindeki oyunu geliştirmek istediğini de belirtmişti. Guy Beahm’in, 2020’de Twitch ile yaşadığı sorunlar sebebiyle stüdyonun Youtuber’lara ağırlık verdiğini görmek mümkün. Dolayısıyla bu ekip içerisinde bir Twitch yayıncısının olmayacağı da şimdiden kesinleşmiş oldu.

Deadrop Logo

Deadrop’un demosunu oynayabilmeniz için Midnight Society’nin Founder Access kısmına üye olmanız gerekiyor. Demonun açıklanan (ve ayrıca dudak uçuklatan) sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

  • Windows 10
  • 4.2 GHz i7-7700k
  • 32 GB RAM
  • 20 GB Disk alanı
  • NVIDIA GTX 1080

Tüm bunların yanında oyunun çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak oyuncular ile birlikte geliştirileceğini düşünecek olursak, yakın tarihte göremeyeceğimiz de aşikar.

DrDisrespect’in Deadrop Oyununun Demosundan Oynanış Videoları:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir