Dying Light 2 İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Geliştirici Techland, çıkış tarihi yaklaşan Dying Light 2 için oynanış görüntüleri içeren son videoyu yayınladı.

Polonyalı oyun firması Techland’ın 2015 yılının başlarında bizlerle buluşturduğu ilk oyunun büyük başarısının ardından oyuncular, serinin devam oyunu Dying Light 2’yi uzun zamandır bekliyorlar. Çalkantılı geçen geliştirme sürecinin nihayet sonlarına gelindi. Geliştirici ekip ise oyunun çıkışı öncesi yeni bir oynanış fragmanını paylaştı.

Şubat ayında bizlerle buluşacak olan Dying Light 2’den son fragman geldi. Geliştirici ekip oyunculara verdiği sözü tutarak Dying Light 2: Stay Human baş kahramanı Aiden Caldwell’i ve insanlığın enfekte olanlara karşı başarısız savaşında geriye kalan ana kamplarından biri olan The City’yi (seyahat etme nedenini söylemeden) bizlere gösteriyor. Dilerseniz oynanış fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Dying 2 Know’ın Son Bölümünü Yayınladı

Dying Light serisinin geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlenen Techland, oyunun geliştirilme sürecini anlattıkları ve oyunun dünyasının derinliklerine daldıkları kamera arkası dizisi Dying 2 Know’ın son bölümünü yayınladı. Bu bölüm ile çıkış tarihi yaklaşan oyun hakkında bilgiler öğrendiğimiz seri sonlanmış oldu.

Bizlerle paylaşılan son videoda oyunun çapraz platformlarda nasıl göründüğünü ve ortak oynanış videolarını izledik. Oyunun, Xbox One X ve PlayStation 4’te nasıl çalıştığını ayrıca nasıl performans gösterdiğini görmüş olduk. Ayrıca yeni nesil konsollar olan Playstation 5 ve Xbox Series X’de oyunun 60FPS ile çalıştığını da oynanış görüntüleri eşliğinde gördük.

İzlediğimiz karşılaştırma videolarında oyun eski nesil konsollarda düzgün ve hızlı çalışıyor görünse de, izlemiş olduğumuz görüntüleri oldukça küçük bir pencereden izledik. Bu yüzden geliştirici ekip oyunun bu konsollarda düzgün çalıştığını bizlere ispatlıyor diyemeyiz. Video sırasında ayrıca, zombileri savuşturmak ve hikayeyi ilerletmek için birlikte çalıştığımız dört oyuncuya kadar destek veren bir oyun modunun da oynandığını gördük.

Dying Light 2: Stay Human Bizlere Neler Sunuyor

Dying Light 2: Stay Human, hikaye odaklı bir açık dünya aksiyon RPG’si olarak karşımıza çıkıyor. Bu sefer oyuncular, insanlığın virüse karşı mücadelesinde ki son kale olarak niteledikleri şehri ziyaret ediyorlar. Oyunda yer alan gelişmiş parkur mekanikleri sayesinde oyuncular, uçsuz bucaksız açık dünyayı rahat bir şekilde keşfedebilecekler. Ayrıca parkur mekaniklerini girdiğiniz savaşlarda kullanmayı unutmayın. Bu sayede yeni taktikler oluşturabilir ve savaşlarda daha da ustalaşabilirsiniz. Modern karanlık çağlarda geçen bu kayıp medeniyet tam bir item kaynağı. Eşya bulmak ve teçhizatlar üretmek için bir sürü kaynak bulabilirsiniz. Ancak kaynakları bulup yeni eşyalar üretebilmek için oldukça yaratıcı olmanız gerekli.

Oynanış gece ve gündüz döngüsü ile çok daha keyifli bir hale gelecek. Böylece geceleri enfekte inleri keşfedip patlatabileceksiniz. Gündüzleri iktidarda olanların neler gizlediklerini ve sırlarını, geceleri öğrenebilirsiniz. Son olarak oyunda hangi tarafta olduğunuzu şimdiden seçmeyi unutmayın.

Dying Light 2: Stay Human, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve DLSS, ışın izleme teknolojileri ile beraber PC platformunda Türkçe altyazı ve arayüz desteğine sahip olarak 4 Şubat 2022’de bizlerle buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu