Dying Light 2’nin Geliştirme Süreci Tamamlandı

Brz Konuk
Brz Konuk
3 Dk Okuma Süresi

E3 2019’da gösterilmesinden sonra neredeyse 2 yıl boyunca sessizliğe bürünen Dying Light 2 için geliştirici ekip Techland, bu yılın başlarında tekrardan oyun hakkında bilgiler ve detaylar yayınlayarak oyunun geliştirme sürecinin devam ettiğini duyurmuştu. Bu süreçte oyun hakkında bir çok bilgiyi bizlerle paylaşan şirket, sonunda oyunun resmi sosyal medya hesaplarından geliştirme sürecinin tamamlandığını da duyurdu.

Dying Light 2: Stay Human Gold Statüsüne Ulaştı

Geçtiğimiz Eylül ayında, normalde 7 Aralık’ta çıkış yapması beklenen Dying Light 2’nin 4 Şubat 2022 tarihine ertelendiği duyurulmuştu. Bugün itibari ile yapılan yeni duyuruya göre oyun, Gold Statüsüne ulaştı. Bu da demek oluyor ki geliştirme süreci tamamlandı ve oyun hazır. Ayrıca sosyal medya üzerinden yapılan bu duyuruda oyuna destek veren herkese teşekkür eden Techland, mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için oyunun çıkışına kalan süreyi kullanacaklarını da açıkladı.

Son olarak Türkçe altyazı ve arayüz desteği ile çıkış yapacak oyunun PlayStation indirme boyutu da ortaya çıktı. Dilerseniz o haberimize de bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dying Light 2: Stay Human Steam Tanıtım Bülteni

Yirmi yıldan fazla bir süre önce Harran’da virüsle savaştık ve kaybettik. Şimdi yine kaybediyoruz. Ayakta kalan son büyük insan yerleşkelerinden biri olan Şehir, karmaşaya teslim olmuş durumda. Medeniyet Karanlık Çağ’a geri döndü. Yine de, umudumuzu kaybetmedik.

Şehir’in kaderini değiştirme gücüne sahip bir gezginsin. Sıradışı yeteneklerinin bir bedeli var tabii. Anlam veremediğin anılarını çözümleyerek gerçekleri öğrenmeye başlarken kendini savaşın ortasında buldun. Düşmanlarını alt etmek ve kendine müttefikler bulmak için becerilerini geliştir. Bunu yaparken hem kaleme hem kılıca ihtiyacın olacak. Gücü elinde tutanların karanlık sırlarını çöz, tarafını seç ve kaderini belirle. Ancak eylemlerin seni nereye götürürse götürsün insanlığını korumayı unutmamalısın.

dl 2 sh steam

DEVASA BİR AÇIK DÜNYA

Karanlık yeni bir çağın içinde kaybolan bir şehrin akışına katıl. Çeşitli seviyeleri ve mekânları keşfederken farklı yolları ve gizli geçitleri açığa çıkar.

YARATICI VE VAHŞİ DÖVÜŞLER

En vahşi karşılaşmalarda bile ağır basmak için parkur becerilerinden faydalan. Pratik zekân, tuzaklar ve yaratıcı silahlar en yakın arkadaşların olacak.

GECE – GÜNDÜZ DÖNGÜSÜ

Marazlıların saklandığı karanlık yerlere girmek için geceyi bekle. Güneş ışığı onları uzak tutuyor ancak Güneş batar batmaz yaratıklar ava çıkıp inlerini keşfetmeye açık bırakıyor.

SEÇİMLER VE SONUÇLAR

Eylemlerinle Şehir’in kaderini şekillendir ve değişimini gözlemle. Büyüyen bir kargaşa içinde seçim yaparak güç dengelerini belirle ve kendi deneyimini oluştur.

2-4 OYUNCULU OYNANIŞ

En fazla dört kişiyle işbirliğine dayalı şekilde oyna. Kendi oyununu kur veya diğer oyunculara katıl ve verdikleri kararlarla nasıl farklı sonuçlar aldıklarına bak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir