Dying Light 2’nin PlayStation 5 İndirme Boyutu Ortaya Çıktı

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Dying Light 2’nin çıkışına hâlâ birkaç ay var ve oyun hakkında merak edilen birçok konu var. Onlardan biri de oyunun dosya boyutunun veya indirme boyutunun ne kadar olacağı. Bu noktada da birçok PlayStation oyununun indirme boyutlarını daha resmi açıklama gelmeden önce doğru olarak paylaşan Twitter hesabı PlayStation Game Size sayesinde öğrenebiliyoruz. @Playstationsize şimdi de Dying Light 2: Stay Human‘ın PlayStation 5 indirme boyutunu açıkladı.

Dying Light 2’nin PlayStation 5 İndirme Boyutu

Açıklanan bilgilere göre Sony’nin en yeni konsolunun sahipleri oyun için en az 21.099 GB disk alanı ayırması gerekecek. Son zamanlarda çıkan çoğu oyunun oldukça fazla depolama alanı gerektirdiğini düşünürsek Dying Light 2’nin istediği disk alanı biz oyuncular için gayet kabul edilebilir seviyede gözüküyor. Ancak bu indirme boyutu ilk gün yamasını içinde barındırmıyor. Yani oyunun lansmanından sonra daha büyük bir boyut görmemiz mümkün olabilir.

Ayrıca paylaşılan tweette oyunun ön yükleme tarihi de mevcut. Oyunun ön yükleme tarihi, çıkışından 2 gün önce yani 2 Şubat 2022 tarihi olarak gözüküyor.

Maalesef şu an için oyunun boyutunu sadece PlayStation 5 üzerinde biliyoruz. Diğer konsollarda ve PC’de bu boyutun ne kadar olacağını bilmiyoruz. Geliştiriciler ayrıca oyunun PC versiyonu için sistem gereksinimlerini de henüz açıklamadı.

Techland tarafından geliştirilen oyun, sıkıntılı bir geliştirme süreci içerisinde yapılırken aldığı ertelemelerden sonra şayet herhangi bir değişiklik olmazsa 4 Şubat 2022’de çıkışını gerçekleştirecek. PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, ve Xbox Series X/S konsollarına çıkış yapacak olan oyun, aynı zamanda Nintendo Switch sahipleri tarafından yayın akış teknolojisi kullanılarak da oynanabilecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir