Dying Light 2 Yeni Videosu Silahlara Odaklanıyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz gün 4 Şubat 2022’ye ertelenen, Techland’ın merakla beklenen oyunu Dying Light 2 için yeni bir geliştirici videosu yayınladı. Bu video sayesinde yapımcı Szymon Strauss, merak uyandıran birkaç hayran sorusunu yanıtladı. Yanıtlar içerisinde en dikkat çekicisi ise Techland’ın ilk oyundan bu yana silah tasarımına yaklaşımlarının nasıl değiştiği.

Strauss, silahların savaşın en çekişmeli yerinde yıpranacak mı veya silahlar kırılacak mı gibi sorulara yanıt verdi. Ayrıca Strauss, geliştirici ekibin son insan şehri Villedor’un hayatta kalma araçlarını tasarlarken ne gibi zorluklarla karşılaştığını bizlere açıkladı.

Dying Light 2 Stay Human, hikaye odaklı açık dünya bir aksiyon rpg oyunu. Bu sefer oyuncular insanlığın virüse karşı son kalesi olan şehri ziyaret edecek ve oyunda bulunan parkur yetenekleri sayesinde uçsuz bucaksız açık dünyanın manzaralarını izleyebilecekler. Ayrıca parkur yetenekleriniz sayesinde taktik yapmanız gereken savaşlarda daha da profesyonel savaşabileceksiniz. Modern karanlık çağda geçen bu dünyanın mekanlarında gezinirken yeni ekipmanlar ve araçlar bulabilirsiniz.

Oyunda gece ve gündüz döngüsü yer alacak. Döngü sayesinde gece saatlerinde terk edilmiş enfekte inleri yağmalayabilecek, gündüzleri ise bu mekanları yöneten güç sahiplerinin karanlık sırlarını öğrenmeye çalışacaksınız. Unutmadan oyuncular hangi tarafta olacaklarını seçmeli ve kendi hikayelerini yazmalılar.

Dying Light 2 Stay Human, PC platformunda DLSS ve Ray Tracing teknolojilerine sahip olarak 4 Şubat 2022 tarihinde biz oyuncularla buluşacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir