EA Sports Rusya’ya Yaptırım Kararı Aldı

Serqinhos
Serqinhos
2 Dk Okuma Süresi

Bugün Ukrayna Başbakan yardımcısı başta Xbox ve Playstation olmak üzere tüm oyun şirketlerine ve eSpor platformlarına açık bir mektup ile Rusya’ya karşı yaptırım yapma konusunda bir çağrı yapmıştı. Bu çağrının ardından ise oyun şirketlerinden herhangi bir açıklama gelmedi. Şimdi ise EA Sports bu çağrıya karşılık olarak mı bu kararı verdi bilinmez ama Rusya’ya yaptırım uygulamaya karar verdi.

EA, Rusya’yı savaş yaptırımı olarak oyunlarından kaldırarak cezalandırıyor. Bu demek oluyor ki Rus milli takımı ve bütün Rus kulüpleri FIFA 22, NHL 22, FIFA Mobile ve FIFA Online’da artık yer almayacak. FIFA’nın resmi Twitter hesabından yayınladığı açıklamayla “Rus takımlarının kaldırılma süreci başlamıştır” diyerek onayladı.

Ayrıca “EA Sports Ukrayna’nın ve Ukrayna halkının yanındadır, biz de dünyanın herhangi bir yerindeki insanlar gibi bu savaşı sonlandırma çağrısında bulunuyoruz.” dediler.

EA Sports’un Tam açıklaması şu şekilde:

FIFA ve UEFA ile birlikteliğimizin altında, EA Sports Rusya Milli Takımını ve bütün Rusya takımlarını EA Sports FIFA ürünlerinden (FIFA 22, FIFA Mobile ve FIFA Online) kaldırmaya karar verilmiştir.

Bu değişiklikleri diğer oyunlarımızın başka bölümlerine de uygulayacağız.

Bu konuda bütün kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz ve bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen bütün oyuncularımıza teşekkürleri bir borç biliriz.

Ayrıca bir başka açıklama da NHL 22’nin resmi hesabından geldi, bu açıklamayla birlikte bütün Rus takımlarının ve aynı zamanda bütün Belarus (Beyaz Rusya) takımlarının da kaldırılacağını açıkladılar:

IIHF’nin bütün Rus ve Belarus takımlarını turnuvalardan men etmesinden sonra, bizler de bu takımları NHL 22 oyunundan gelecek haftalarda kaldırıyor olacağız.

Bizler Ukrayna halkının yanındayız ve bütün dünyada yer alan barış çağrılarına katılıyoruz!

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Futbol oyunları sever, YouTube içerikleri üretir...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir