Elden Ring’in Son Aşamaya Ulaştığı Açıklandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Geliştirici From Software, Elden Ring‘in “son aşamada olduğunu” açıkladı. Oyuncular tarafından oldukça uzun süredir beklenen oyun, Summer Game Fest 2021 etkinliğinde duyurulan çıkış tarihinde bizlerle buluşacakmış gibi görünüyor.

Elden Ring hakkında neler söylendi?

From Software Pazarlama ve Topluluk Yöneticisi Yasuhiro Kitao, Famitsu ile oldukça kapsamlı bir röportaj yaparken oyun hakkında yeni bilgiler açıklamaktan kaçındı. Kitao, firma tarafından daha önce açıklanan bilgileri tekrar hatırlatarak açıklanan bilgileri tazeledi ve Elden Ring üzerinde devam eden çalışmaların oldukça iyi ilerlediğini söyledi.

elden ring

“Oyunda son aşamalara ulaştık ve sessizce ilerlemelerimize devam ediyoruz. Elden Ring, From Software’ın fantezi-RPG uzmanlığının zirve noktası olacak. Oyun yüksek miktarlarda zorluk içerecek. Oyuncular karşılaştıkları düşmanları alt ettikleri zaman başarı duygusunun tadını çıkaracak. Üstesinden gelmek ve bilinmeyeni keşfetmek oyuncuların temel amacı olacak.”

Oyunun gelişim süreci pandeminin etkisi ile ertelenmişti. Nitekim pandemi sebebiyle oyun hakkında E3 2019’da yapılan duyurudan sonra hiçbir bilgi alamamıştık. Kitao, oyuncuların çıkış tarihi yaklaşan projelerini unuttuklarından endişe duyduklarını da dile getirdi.

E3 2019’da yayınladığımız videodan itibaren 2 yıllık bir sessizlik yaşadık. Sessizliğimizi E3 2021’de çıkış tarihini açıklayarak bozduk. Geliştirdiğimiz projenin sessiz kaldığımız süre zarfında unutulduğunu düşündük. Ancak oyuncuların projemizi beklemesi bizleri çok şaşırttı. İlgilerinden dolayı hepsine tek tek teşekkür ediyoruz. Beklentilerinizi karşılamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Beklemede kalın.

Elden Ring; PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformları için 21 Ocak 2022 tarihinde çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image