Elden Ring’den Çıkışının İlk Ayından Muazzam Satış Başarısı

Bandai Namco, Elden Ring'in 31 Mart tarihine kadar ne kadar sattığını açıkladı.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Senenin en büyük oyunlarından biri olan ve şu ana kadar hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından oldukça iyi notlar alan Elden Ring‘in ne kadar sattığı akıllardaki en büyük soru. Cevabını ise nihayet Bandai Namco verdi.

Oyunun yayıncısı Bandai Namco, oyunun satış rakamını mali kazanç raporunda resmen açıkladı. Şirket, oyunun 31 Mart itibariyle 13.4 milyon kopya sattığını resmen duyurdu. Bu da oyunun başarısını tekrardan gözler önüne seriyor.

Dark Souls 3 bile son resmi açıklamaya göre sadece 10 milyon kopya sattı. Elden Ring bu ivmeyi sürdürebilir ve yıl sonuna kadar 20 milyon satış rakamını kırabilir mi, onu zaman gösterecek. Ancak oyun, bizim de sürekli her Pazartesi haberini yaptığımız Steam’de en çok satan oyunlar listesinin zirvelerinden pek inmeye niyetli değil gibi.

Dilerseniz oyunun inceleme yazısına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Elden Ring Tanıtım Bülteninden

YENİ FANTASTİK AKSİYON ROL YAPMA OYUNU.

Tarnished, yüksel ve zarafetin seni yönlendirmesine izin ver. Elden Ring’in gücünü kullan ve Lands Between’de bir Elden Lord ol.

• Heyecanla Dolu Devasa Bir Dünya

Çeşitli olayları içinde barındıran açık arazilerin, karmaşık ve üç boyutlu tasarımlara sahip büyük zindanlarla buluştuğu devasa bir dünya. Yolculukların sırasında, bilinmeyeni keşfetmenin ve tehditlerin üstesinden gelmenin verdiği o tatmin edici başarım hissi seni bekliyor.

• Karakterini Oluştur

Karakterinin görünüşünü özelleştirebilmenin yanı sıra kuşanabildiğin silahlardan, zırhlardan ve büyülerden de dilediğin kombinasyonu oluşturabilirsin. Karakterini oyun tarzına göre şekillendirebilir, istersen güçlü bir savaşçı olmak için fiziksel gücünü arttırabilir, istersen de bir büyü ustası olabilirsin.

• Bir Efsaneden Esinlenilmiş Destansı Bir Drama

Parçalar halinde işlenen çok katmanlı bir hikâye. Karakterlerin çeşitli düşüncelerinin Lands Between’de kesiştiği destansı bir drama.

• Seni Dolaylı Olarak Başkalarına Bağlayan Eşsiz Bir Çevrimiçi Deneyim

Diğer oyuncularla doğrudan etkileşime geçebileceğin ve birlikte seyahat edebileceğiniz çok oyunculu modun yanı sıra oyun, başkalarının varlığını hissetmeni sağlayacak benzersiz bir eşzamansız çevrimiçi unsuru da destekliyor.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir