Elden Ring, Lansmanında YouTube’da En Çok Görüntüleme Alan Oyun Oldu

GTA 5'in lansman görüntülenme sayısını'da geçerek yeni rekortmen Elden Ring oldu

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi
Elden Ring İncelemesi

Hem bizden hem de diğer oyun basınlarından oldukça yüksek puanlar alarak oldukça başarılı çıkış yapan Elden Ring, Youtube’ta da farklı bir başarıya daha imza attı. Oyun çıkışının ilk 60 gününde 3.4 milyar görüntüleme alarak lansmanında en çok izlenen oyun oldu.

Eski rekor, ilk 60 gününde 1.9 milyar görüntüleme ile GTA 5’e aitti. Elden ring ise 3.4 Milyar izlenme ile Youtube Gaming tarihinde yeni bir rekor kırdı. Bu da Elden Ring ne kadar çok beklenen bir oyun olduğunu tekrar dan gözler önüne sermiş oluyor.

Diğer büyük oyunlara bakacak olursak; ilk 60 gününde Red Dead Redemption 2 – 1.4 milyar, Super Mario Odyssey – 828 milyon,  The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 638 milyon ve The Elder Scrolls V: Skyrim – 456 milyon görüntüleme almış.

Youtube Gaming, Elden Ring’in bu başarısına sessiz kalmadı. Resmi Twitter hesabından oyunun şu an kadar ki çıkışıyla en çok görüntülemeye sahip oyunu olduğunu resmi olarak açıkladı.

Youtube Gaming’in paylaştığı Tweet

Bu rekorun yanı sıra atılan tweete göre, oyunda en çok aratılan bossun Margit The Fell Omen, en çok aranan sınıfın ise Samurai olduğu de belirtiliyor.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir