Epic Games Store Kullanıcı Profilleri ve Başarım Sayfası Değişebilir

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Trello, geliştiricilerin belirli bir projedeki çalışma sonuçlarını ve planlarını herkese açık olarak sunmalarını sağlıyordu. Epic Games Store geliştiricileri de bu hizmeti kullanıyor ve bu da bize gelecekte mağazaya nelerin gelebileceğine dair bir fikir veriyor. Görünüşe göre ise kullanıcı profilleri ve başarım sekmeleri ise büyük oranda değişikliğe uğrayacak.

Epic Games Store’da neler değişecek?

İlk ekran görüntüsü, örnek bir oyun olan Rocket League’in başarımlarının nasıl gözükeceğini gösteriyor. Bir başarımı almak için ne yapılacağının yanısıra kaç oyuncunun (yüzdelik olarak) bu başarımı aldığı, başarımın XP değeri, kaç tane başarım olduğu da sekmede görülebiliyor.

Epic Games Store

İkinci görsel ise bir kullanıcı profilinin nasıl gözüktüğünü ortaya koyuyor. Profildeki birinin kaç XP’ye sahip olduğu, hangi oyunu ne kadar oynadığının yanısıra arkadaş sayısı, açtığı nadir başarımlar ve genel sıralamalar gibi özellikler bu sekmede sergilenecek gibi duruyor.

epic2

Üçüncü görsel, etiketleri ve oyun türlerinin yenilenmiş halini içeriyor. Bu butonlar interaktif olacak ve üzerlerine tıkladığımızda kategori ile ilgili başlıkların listesi genişleyecek. 

epic3

epic4

Oyunların normal ve paket halindeki sürümleri ise dördüncü resimdeki gibi alt alta değil ancak yan yana sıralanacak.

Bu noktada, bu değişikliklerin Epic Games Store’a tam olarak ne zaman geleceği belli olmasa da bu değişiklikler oldukça kullanıcı dostu duruyor. Bu arada mağazadan bahsetmişken haftaya verilecek ücretsiz oyunlara da bakmayı unutmayın!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir