Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator’un Steam Fiyatlarına Büyük Zam Geldi

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator'un Steam fiyatları neredeyse 4 kat arttı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Sevenlerin kalbinde adeta taht kuran Euro Truck Simulator 2 çıkalı tam 10 koca yıl, American Truck Simulator bizlerle buluşalı ise tam 6 koca yıl oldu. Arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirdiğimiz boş zamanlarımızın en güzel destekçileri olan bu oyunlara ne yazık ki Steam’de büyük zam geldi.

Oldukça büyük oyun kitlesine sahip olan oyunlar her indirim döneminde oldukça uygun fiyatlara satın alınabiliyordu. Neredeyse her oyuncunun kütüphanesinde yer aldığını düşündüğümüz bu oyunlardan gelen son haber ise Türk oyun severleri oldukça üzecek cinsten. Zira oyunların fiyatları neredeyse 4 katı arttı.

SCS Software, Ek Paketlere Zam Yapmayı Unutmadı

İndirimlerde 9.75₺ fiyat etiketine sahip olan ve indirimsiz fiyatı 39₺ olan nakliyecilik oyunlarının yeni fiyatı 149₺ oldu. Evet yıllar sonra oyunlara oldukça büyük zam yapıldı. Yapılan zam yalnızca ana oyunlara gelmedi. Tır sürmeyi daha eğlenceli hale getiren ek paketlere de zam yapıldı.

Oyunun ek paketlerine gelen zamlara örnek vermek gerekirse; ülkemizin bir kısmını da oyuna dahil eden “Road to the Black Sea” ismine sahip olan genişleme paketinin fiyatı 48₺’den 134₺’ye yükseldi.

Euro Truck Simulator 2

SCS Software, Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator’a Belirli Ülkelerde Zam Yaptı

Steam’in tüm istatistiklerinin tutulduğu ve oyunların fiyatlarının geçmişlerine bakmamıza olana tanıyan SteamDB verilerine göre, geliştrici ekip yaptığı zammı sadece belirli ülkeler için yaptı. Yani Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator ve ek paketlerine dünya genelinde zam yapılmadı.

Yapılan zam Amerika ve Avrupa ülkelerinde uygulanmadı. Ancak ülkemizinde içerisinde bulunduğu 6-7 ülkeye zam uygulandı. Zam uygulanan ülkelere baktığımızda ise Türkiye dışında Norveç, Güney Kore, Suudi Arabistan, Polonya ve Meksika’yı görüyoruz. Bu ülkelerde de yapılan zamlara bakıldığında ne yazık ki en yüksek zam oranı yine ülkemizde uygulanmış durumda.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
1 yorum
  • 88 liraya ubisoft store dan valhalla +far cry6 gibi aaa 2 oyun birlikte alınabilirken bu rezil firma da kendi çapında birşeyler denemiş kendi keyifleri 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir