Yeni “Metaverse” Oyunu Everywhere Hakkında Yeni Detaylar Paylaşıldı

Eski Rockstar çalışanı olan Leslie Benzies'in yeni oyunu hakkında yeni detaylar paylaşıldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar’ın neredeyse tüm GTA oyunları, Manhunt 1 ve 2’de yapımcı ve üretici olarak çalışan Leslie Benzies, Rockstar Games’ten ayrıldıktan sonra kendi stüdyosunu kurmuş ve kendi oyunu olan Everywhere için kolları sıvamıştı.

Neredeyse 4 senedir geliştirilen Everywhere hakkında konsept görseller ve oyunun Unreal Engine ile geliştirilen açık dünya çok oyunculu bir oyun olduğu dışında pek bir şey göremedik.

Everywhere Hakkında Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Leslie Benzies’in stüdyosu olan Build a Rocket Boy’un yatırımcı firması Galaxy Interactive’in LinkenIn üzerinden paylaşmış olduğu gönderide, Benzies’in yeni oyunu hakkındaki detaylar açıklandı.

Paylaşılan gönderiye göre oyun, büyük bütçeli, çok oyunculu, açık dünya “gerçek hayat” Ready Player One oyunu olacak. Hatta Everywhere’in bir metaverse oyunu olmasına rağmen oyun, çok bölümlü “epik” bir anlatıya sahip olacak. Oyuncular ise kendi dünyalarını yaratabilecek ve bu dünyalar “sanal sandbox” görevini üstlenecek.

Everywhere

Ancak bu paylaşılan bilgiler oyunun ikinci dünyasına da ait olabilir. Hatırlatmak gerekirse, geçtiğimiz sene oyun için paylaşılan açıklamalarda oyunun iki dünyadan ibaret olacağı ve birinci dünyanın GTA Online’a, ikinci dünyanın ise Ready Player One’a benzeyeceğini öğrenmiştik. Belki de birinci dünya iptal edilmiştir, kim bilir.

Ek olarak, oyunda derin sosyal ve yayın entegrasyonlar da bulunacak. Paylaşılan bilgiler, bu oyunun yeni bir metaverse oyunu olacağını tekrardan doğruluyor. Umarız yakında oyundan ilk fragmanı görürüz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir