GTA’nın Rakibi Everywhere’den Yeni Haberler Var

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Biliyorsunuz ki, eski Rockstar North Başkanı Leslie Benzies kurduğu stüdyo Build A Rocket Boy ile açık dünya MMO oyunu olan Everywhere’i geliştiriyor. Oyundan uzun zamandır haber alamıyorduk ama nihayet Build A Rocket Boy sözcüsü IGN’e röpörtaj verdi.

everywhere logo

Build A Rocket Boy sözcüsünün IGN’e yaptığı açıklamada, topluluklarını yakından takip ettiklerini (Rockstar’dan farklı olarak) ve hayranların küçük ipuçlarını bir araya getirdiklerinden etkilendiğini söyledi:

“Topluluğun, Everywhere nasıl bir şey olabileceğine dair bir fikir oluşturmak için bulabildikleri tüm bilgileri bir araya getirme tarzını seviyoruz. İnanın bana, Subreddits’in düzenli bir okuyucusuyuz! Öğrendikleri şeylerden bazıları aslında öngördüğümüzden çok uzak değil, ancak oyuncuların piyasaya çıktıktan sonra içine dalması ve deneyimlemesi gerçekten heyecan verici olacak pek çok bağlam ve ölçek eksikliği var.”

“Açık dünya veya kapalı dünya açısından düşünmeyi sevmiyoruz, daha çok yeni dünyaları ve heyecan verici, yeni oyun oynama yollarını nasıl inşa edebileceğimizi seviyoruz.”

Hayranlar oyunda 2 açık dünyayanın olduğunu, ilk dünyanın GTA: Online gibi gerçekçi online açık dünyaya, 2’ci dünya ise oyuncuların kendi mini oyunlarını hazırladığı bir haritaya sahip olacağını söylüyorlar.

Everywhere Discord yöneticisi ise oyun ile alakalı:

“Birinci dünyanın GTA Online’a benzer bir şey olacağını ve ikinci dünyanın Ready Player One’a benzeyeceğini düşünüyorum. Diğer oyuncuların eğlenmesi için dünyalar ve oyunlar yaratabilir ve onlara kapılardan veya portal’lardan erişebilirsiniz

açıklamasını yaptı.

Hayranların oyunu bu kadar fazla beklemesinin sebebi ise oyunun vaat ettikleri ve stüdyonun kurucusunun GTA 3’ten GTA: Online’a kadar tüm Rockstar oyunları üzerinde çalışmasından kaynaklanıyor.

Oyunun fragmanını neredeyse 5 yıldır bekliyoruz ama halen ortalıkta elle tutulur bir şeyler yok maalesef. Ayrıca oyunun ne zaman veya hangi platformlara çıkışını yapacağı bilinmiyor. Görünen o ki Build A Rocket Boy Rockstar’ın stratejisini kullanıyor…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir