Far Cry 6 PS5’te Ne Kadar Yer Kaplayacak?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Far Cry 6′nın çıkışına bir aydan daha kısa süre kalmasına karşın halen daha yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bu seferki bilgi ise oyunun PlayStation 5 konsolunda ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyduğu ile ilgili.

Far Cry 6 PS5’de ne kadar yer kaplayacak?

PlaystationSize Twitter sayfasının aktardığı bilgiye göre oyun, spesifik olarak PS5’te 38.945 GB yer kaplayacakmış. Elbette bu durum, ilk gün yaması ile değişebilir. Bunun yanında oyunun ön yüklemeleri de 5 Ekim tarihinde açılacak.

f1 2

Diğer platformlarda ise oyunun ne kadar bir depolama alanına ihtiyaç duyacağı henüz bilinmiyor. Ancak özel sıkıştırma teknolojisine sahip SSD’ler sayesinde oyunun boyutu PS5’de diğer platformlara göre daha düşük oluyor. Bu da diğer platformlarda boyutun daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

Ek olarak oyunu PS4 veya Xbox One’da satın alanlar, hangi sürümü satın aldığına bakılmaksızın oyunu PS5 ve Xbox Series’e ücretsiz yükseltebilecekler. Sony’nin Horizon: Forbidden West sorunsalından sonra Ubisoft da bu tür işlere hiç girmek istememişe benziyor.

Far Cry 6, 7 Ekim 2021’de PC, PS4, PS5 Xbox One, Xbox Series ve Stadia’ya çıkış yapacak.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir