Final Fantasy 7 Remake Part 2 Duyuruldu

Final Fantasy 7 Remake Part 2, "Rebirth" ismi ile birlikte PlayStation 5'e özel olarak tanıtıldı.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
2 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz üzere Square Enix, 1997’de çıkan Final Fantasy 7‘nin yeniden yapılmış halini yani Remake‘ini 2020 yılında PlayStation 4’e özel olarak piyasaya sürmüştü. Ardından oyun yenilenmiş grafikler, daha yüksek kare hızı ve Yuffie adlı karakterin başrolde olduğu yeni bir bölüm ile birlikte PlayStation 5 konsoluna özel olarak yayınlanmıştı. Bunun ardından ise oyun PC platformuna çıkışını yapmıştı.

Bugün ise 1997’de çıkışını yapmış olan Final Fantasy 7‘nin 25. yılına özel olarak bir sunum gerçekleştirildi. Bu sunumda bir çok Final Fantasy hayranının merakla beklediği, Final Fantasy 7 Remake Part 1’in devamı olan Final Fantasy 7 Remake Part 2 kısa bir fragman ile birlikte duyuruldu. Final Fantasy 7 Rebirth adında olacak olan bu devam oyunu, önümüzdeki kış Playstation 5‘e özel olarak çıkışını yapacak.

Oyunun kreatif direktörü Tetsuya Nomura, oyun hakkında şunları belirtti;

İster 1997’deki oyunu oynamamış olun, isterseniz de Final Fantasy 7 Remake Part 1’i oynamamış olun, Yeni bir oyuncu olarak Final Fantasy 7 Remake Part 2 “Rebirth” ile birlikte hikayeye rahat bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Oyunun ana karakteri Cloud ve onun arkadaşları ile birlikte yepyeni bir maceraya yelken açıyorsunuz. Ekstra olarak da sizlerle birlikte Part 1’e neden “Remake” adını verdiğimizi, Part 2’ye ise neden “Rebirth” adını verdiğimizi ve 2. oyunun çıkışından sonra 3. oyunun adını açıklamak için sabırsızlanıyorum ama bunun elbette bir zamanı var.

Tetsuya Nomura‘nın burada söylediklerinden yola çıkarak, Final Fantasy 7 Remake hikayesinin üçleme olacağını anlamış oluyoruz. Final Fantasy 7 Remake Part 2 yani Final Fantasy 7 Rebirth için yayınlanan duyuru fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Final Fantasy 7 Remake Part 2 “Rebirth” Duyuru Fragmanı

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir