GTA 2’den İlham Alan Glitchpunk Erken Erişime Çıkıyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

GTA 2’den ilham alan cyberpunk temalı Glitchpunk, 11 Ağustos günü erken erişimde çıkacak. Glitchpunk, cyberpunk türü yapımlarda alışık olduğumuz neon ışıklı yansımalı yerlerle dolu distopik bir dünyada araçlar ile gezerken sokak aralarında çete savaşları yapıp kendimizi sürekli kaos içinde bulduğumuz bir yukarıdan bakışlı aksiyon oyunu olarak göze çarpıyor. Oyunun yayıncısı Daedalic, oyunun 11 Ağustos’ta Steam Early Access üzerinden erişilebilir olacağını açıkladı ve duyuruya, aşağıdaki bağlantıdan izleyebileceğiniz yeni bir fragman yayınladı.

Glitchpunk

Glitchpunk neler içerecek?

Oyunun geliştiricisi olan Dark Lord ise oyunun, görünenin aksine sadece çatışmalardan kavga ve dövüşten ibaret olmayıp çok daha fazlasını içereceğini belirtiyor. Dark Lord bu söylediklerinin yanında oyunun transhümanizm, yabancı düşmanlığı vb. birçok konunun üzerine basa basa ilerleyen ve oynayanları zorlayacak bir hikaye anlatacağını da ekliyor.

“Çevrenizdeki dünyayı etkileyebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, sayabileceğinizden çok daha fazla düşmanla yüzleşebilirsiniz ve belki de, sadece belki, bir düşmanın nefretini sevgiye dönüştürebilirsiniz.”

Glitchpunk bizi kendi yaratılış amacına ve programlanmasına isyan eden bir androidi kontrol ettirecek. Yakın gelecekte yöneteceğimiz “Glitching Android” ile bu acımasız dünyanın, zalim hükümetlerin, uyuşturucu kaçakçısı gangsterlere ve polislere karşı gerek yakın dövüş gerek uzak mesafeli silahlarımız ile karşı koya koya serüvenimize devam edeceğiz.

Glitchpunk’ın ilk erken erişim sürümü iki şehir içerecek. Bu şehirler ise Outpost Texas ve New Baltia olarak gözüküyor. Oyuna daha sonra Moskova ve Neo Tokyo da eklenecek. Oyunda olacak diğer özellikler arasında aynı zamanda yayaların zihinleri de dahil olmak ve eşyalara girme yeteneği gibi özel güçler de var. Geliştirici ayrıca, müzik ve sahte reklamların bir karışımı ile GTA tarzı radyo istasyonları vaat ediyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir