God of War PC ve Playstation 5 Grafik Karşılaştırması

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz gün Sony, Playstation’ın en sevilen oyun serilerinden God of War’ın 2018’de çıkış yapmış son oyununu (God of War Ragnarok henüz çıkış yapmadı) PC platformuna getireceğinin müjdesini verdi. Oyun 14 Ocak 2022’de Türkçe altyazı ve arayüz desteği ile Steam ve Epic Games Store üzerinden PC platformuna çıkış yapacak.

Cycu1 isimli Youtube kanalı da Playstation’ın duyuru için yayınladığı fragman ile oyunun Playstation 5’ten bazı sahnelerini kullanarak bir grafik karşılaştırması yapmış. Bu sayede de iki versiyon arasındaki farkları daha net görebilmemizi sağlamış.

God of War PC ve Playstation 5 Grafik Karşılaştırması

Videoda gördüğümüz kadarıyla God of War PC versiyonunun PS5 versiyonundan daha gerçekçi ve daha iyi göründüğü sahneler var. Ancak PS5 versiyonunun daha güzel göründüğü sahnelerde mevcut. Özellikle videonun 6. dakikasına ilerlerseniz küresel aydınlatmanın ve yansıma aydınlatmalarının PS5’te daha iyi göründüğünü söyleyebilir.

Tabi ki bu PC görüntülerinin fragmandan alındığını söylemekte yarar, zira nihai sürümde geliştiricinin PC versiyonun grafiklerini daha da iyileştirip iyileştirmeyeceğini bilemeyiz. Geliştirici Santa Monica’nın belirttiği üzere oyun PC platformunda Nvidia Reflex ve DLSS teknolojisini destekleyecek, ayrıca yüksek performans için 4K çözünürlükte kare hızı kilidi olmadan piyasaya sürülecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir