God of War Ragnarök’ün Çıkışı Yaklaşıyor, Oyun Güney Kore’de Derecelendirildi

Serinin yeni oyunu God of War Ragnarök, Güney Kore Oyun Derecelendirmesi ve Yönetim Komitesi tarafından 18 yaş üstü sertifikası aldı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

God of War serisinin şu ana kadarki en başarılı oyunu olan God of War, bizlerle buluşalı neredeyse 4 yıl oluyor. Serinin devam oyunu ise eli kulağında. Geliştirme aşamasının neredeyse sonlarına gelindiği düşünülen oyun, çok yakında bizlerle buluşabilir.

Geçtiğimiz haftalarda oyunun yönetmeni Cory Barlog, Ragnarök’ün 2023 yılına sarkabileceğini ima ettiği açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklama her ne kadar oyuncular tarafından tahmin edilse de oyunun çıkışı ile ilgili oldukça heyecan verici bir gelişme yaşandı.

God of War Ragnarök Güney Kore’de Derecelendirildi

Twitter kullanıcısı The_Marmolade tarafından tespit edilen bilgilere göre, Güney Kore Oyun Derecelendirmesi ve Yönetim Komitesi oyun için bir derecelendirme yaptı. Serinin son oyunu, “aşırı şiddet”, “aşırı kabalık ve küfür” ve “alkol” ögeleri barındırdığından 18 yaş üstü sertifikası aldı.

Yapılan bu derecelendirme oldukça önemli. Hatırlarsanız, Horizon Forbidden West çıkış tarihinden tam 3 ay önce Güney Kore’de derecelendirme almıştı.

God of War Ragnarök’ün geliştiricisi Santa Monica Studio şuan için resmi bir açıklama yapmadı. Ancak geçmişte göz önüne alındığında Ragnarök’ün sonbahar aylarında ya da yıl sonunda bizlerle buluşması olası.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir