GTA 3 ve GTA Vice City’nin “Remastered” Sürümleri İçin Telif Ortadan Kalktı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Biliyorsunuz ki, Rockstar’ın çatı şirketi olan Take-Two Interactive, bir grup hacker tarafından oyunun tersine mühendislikle yapılan “Remastered” versiyonuna DMCA (Telif) talebinde bulunarak engel olmuştu.

GTA 3 ve Vice City’nin tersine mühendislik versiyonu re3 ve reVC aylar önce çıkış yapmıştı ancak atılan telif nedeniyle fişi çekildi diye düşünmüştük ama işler bildiğimiz gibi değilmiş…

Şimdiyse görünen o ki, Take Two geri adım atıyor. Mod geliştiricilerinden biri Take-Two’nun verdiği kararı makul bulmayarak, kaynak kodlarını kendilerinin yazdıklarını iddia etti ve yayıncı ile anlaşmadı. Nihayetinde de projeye atılan DMCA ortadan kalktı ve yapım tekrardan gün yüzü buldu. Umarız bu sürümleri oynamayı, GTA Trilogy: Remastered ile bırakırız :).

GTA hayranlarının oluşturduğu bu sürüm GTA III ve GTA: Vice City’de bulunan hataları düzeltmeyi, adalar arasında geçiş yaparken yükleme ekranını kaldırmayıgeniş ekran desteğigüncelleştirilmiş HUDgüncel gamepad desteği ve daha fazla özellik vaat ediyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image