İddia: GTA 4 Ve Red Dead Redemption 1’in Remaster Sürümleri İptal Edildi

Rockstar ile ilgili içerden bilgiler veren Tez2, GTA 4 Ve Red Dead Redemption 1'in Remaster sürümleri ile ilgili yeni bir iddiada bulundu.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
red dead redemtion 1 gta 4 remaster

Take-Two Interactive çatısı altında bulunan Rockstar’ın geliştirmiş olduğu GTA ve Red Dead Redemption serilerini bilmeyen oyuncu yoktur. Bu seriler içinde önemli bir yer tutan GTA 4 ve Red Dead Redemption 1 oyunları da gerek Rockstar’ın bilinen tarzdaki kaliteli görünen açık dünyası, gerekse de hikayeleriyle birçok kesim tarafından güzel bulunan ve remasterlarının geliştirilmesi beklenen yapımlardı. Öyle ki son zamanlarda bu oyunların remasterlarının yapıldığına dair oldukça ciddi iddialar da ortaya çıkmıştı.

Ancak TezFunz2 isimli, Rockstar stüdyosunun içinden bilgiler veren insider bir haberci olarak tanınan Twitter kullanıcısı, yaptığı bir paylaşımla bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Attığı tweet üzerinde bulunan açıklamada Tez2, GTA 4 ve Red Dead Redemption 1’in yeniden yapım projelerinin içeriden aldığı bir bilgiye göre birkaç yıl önce masada olduğu ama Rockstar’ın, bu konunun üzerine çok düşünülmemesi gerektiğini söylemesi sonucu projenin somut bir işe dönüşmediğini belirtti.

Bunun yanında Tez2, projelerin yürürlüğe girmemesinin sebebinin oldukça fazla olumsuz eleştiriye maruz kalmış olan GTA Trilogy Definitive Edition yüzünden de olabileceğini de eklemiş.

Hayranlar tarafından da beklenen bu projelerin gelememiş olmasına, asıl sebebi tweet içerisinde de belirtildiği üzere başarısız olmuş olan yeni GTA Trilogy sebep olmuş olabilir. Ya da Rockstar, şu an hali hazırda geliştirmekte oldukları diğer IP’lere ait projelerle meşgul olabilir.

İpin ucunda Rockstar olduğu için böyle konularda resmi açıklamalar duymamız biraz zor oluyor. Fakat yine de ileriki dönemlerde bir açıklama veya başka türlü bir bilgilendirme yapılması halinde konu hakkında daha fazla detaya erişme ihtimalimiz bulunuyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir