GTA Online: The Criminal Enterprises Duyuruldu

Rockstar Games, yeni DLC'nin çıkış tarihini de açıkladı.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Güney San Andreas’in ekonomik kriz yaşadığı, benzinin fiyatının son on yıllar içindeki en üst seviyeye yükseldiği Los Santos’da suçlar gittikçe artmaya başlıyor. Bunun üzerine Rockstar Games, suçları daha fazla artıracak ve GTA Online’a önemli yenilikler ve değişiklikler bulunduran yeni yaz güncellemesini duyurdu.

Rockstar, 26 Temmuz‘da yayınlanacak yeni GTA Online DLC’si, oyuna yenilik değil, daha çok değişiklik getiriyor. Yeni DLC, benzinin fiyat artımını gören IAA’in yozlaşmış Duggan petrokimya ailesinin fiyat artımlarında parmağının olduğunu düşünmesi ve ardından ana karakterimizden yardım istemesini konu alıyor.

GTA Online: The Criminal Enterprises Ne Sunuyor?

Bu güncellemede oyuna IAA için çalışan bir ajan olduğumuz yeni görevler ve Criminal Careers için mülklere yönelik önemli genişlemeler dahil değişiklikler eklenecek. Ayrıca bu yeni DLC, oyuncuların suç dünyasında yükselmesine daha çok seçenek sunacak. Oyuncuların oyun içi maaşı ve ödülleri artacak ve oyunculara yeni modlar, arabalar, toplanabilir eşyalar ve özel etkinlikler sunulacak.

Ek olarak oyuna, oyuncuların gösterilen arabaları test etdiği veya direkt olarak satın alabildiği yeni sergi salonu eklenecek. GTA Online için önemli değişikliklerden biri de oyuncuların tüm iş aktivitilerini Invite Only, Crew ve Friends oturumlarında oynayabilmesi oluyor.

Ofislere ise yeni personel müdür Lupe eklendi ve Lupe, oyunculara ek Special Cargo görevleri verebiliyor. Ayrıca 2 yeni Special Cargo görevi de oyuna eklendi.

Motorculara da Special Cargo benzeri görevler eklenecek. Custom Bike Shop’u olan tüm Clubhouse’larda kulüb başkanları motorları talimatlarda verildiği gibi özelliştirip ve mümkün olduğu kadar az hasarla müşteriye teslim ederek para ve RP ödülü kazanabilecek. Ayrıca 2 yeni Clubhouse Contract görevleri de GTA Online’a eklendi.

GTA Online

Bunker’a sahip oyuncular ise Ammu-Nation’a günlük silah teslimatı yaparak ek para kazanabilecekler. Hatta 2 yeni Resupply görevleri de oyuna eklendi. Üstelik oyuncular, Agent 14’ü arayıp görev yaparak research ilerlemesini artırabilecekler.

Nightclup sahipleri ise yeni karakter olan Yohan’i arayarak Nightclub Warehouse’larına mal teslim edebilecek. Ya da dilerseniz, Gay Tony’i arayarak Club Management görevlerini (2 yeni görev de eklendi) başlatabileceksiniz. Artık kulüpte problem yaratan ve sarhoş insanlar bulunacak, siz oyuncular bunları kovarak kulüpte emniyeti sağlamalısınız.

Oyuna yeni operasyon da ekleniyor; Operetion Paper Trail. Agent ULP sizle iletişime geçecek ve 1-4 arası oyuncuların oynayabildiği yeni bir görev açılacak. Yerel petrokimya ailesi Duggans’ı araştırıp ve onların artan petrol fiyatlarının arkasındaki görünmez el olup olmadıklarını öğrenmek bir ajan olarak sizin göreviniz.

Yaz boyunca oyuna Tuners araçları dahil olmak üzere yeni arabalar eklenecek ve bunlardan ikisi Imani Tech için uygun olacak. Yani bu araçlara, uzaktan kontrol, füze kilitleme bozucu ve daha fazlası eklenebilecek. Ek olarak, yeni nesile özel (PlayStation 5 ve Xbox Series X|S) yeni bir araba da oyuna eklenecek. Üstelik, oyunda klasik haline gelen arabalara daha derinlemesine modifikasyon seçenekleri de sunulacak.

Nihayet, toxic kitlenin sürekli sürerek kaos yarattığı ve oyuncuları rahatsız ettiği, oyunu oynamaktan bıktıran Oppressor Mk II nerf’lendi; motorun güdümlü füzelerinin ve karşı önlemlerinin etkisi azaltıldı. Son olarak, oyuna snack’ler ve zırhlara daha kolay bir yoldan erişebileceğimiz bir “yol” da eklenecek.

GTA Online: The Criminal Enterprises, 26 Temmuz‘da Steam, Epic Games Store, Microsoft Store, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Xbox One için çıkışını yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir