GTA The Trilogy – The Definitive Edition’ın Grafikleri Klasik Trilogy ile Karşılaştırıldı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar’ın oldukça sevilen ve kendine münhasır oyuncu kitlesi bulunan oyunları; GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas piyasaya çıkalı oldukça fazla zaman oluyor. Rockstar da bu klasikleşmiş oyunlarını yenileyerek GTA The Trilogy – The Definitive Edition adı altında, 11 Kasım tarihinde oyuncular ile buluşturacak.

ENXGMA ve Real KeV3n isimli Youtube kanalları, GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın klasik versiyonları ile yenilenmiş GTA The Trilogy – The Definitive Edition sürümleri arasında ki grafik farklılıklarını ve detaylarını içeren 2 video paylaştılar.

Videolarda da yer aldığı gibi remaster’lar daha iyi görüş mesafesi, daha iyi aydınlatma sistemi ve daha iyi dokular bizlere sunuyor. Ayrıca daha iyi 3D modelleri (oyunda bulunan bazı çevresel nesneler için bile) ve oldukça hoş görünen yansımaları bir araya getirdi.

Oyuncuları ikiye bölen konu var, karakterlerin çizgi film grafiklerinde görünmesi. Muhtemelen de bir sonuca varılamadan tartışılmaya devam edilecek. Oyunu oynayan oyuncuların bir kısmı beğenecek, diğer kısmı ise bu durumdan her zaman nefret edecek. Ancak Rockstar, oyunlarda bulunan bütün ana karakterlere daha çok detay ekledi. Bu nedenle, karakterler orijinal oyunlarda ki kadar bulanık görünmeyecekler. Vee evet karakterlerin hepsinin artık düzgün elleri var.

Videolarda en dikkat çekici ve şaşırtıcı durum ise Rockstar’ın birçok binaya yeni dokular ve nesneler ekliyor olması. Sadece bununla da sınırlı değil, remaster’larda daha iyi görünen yağmur efektleri oluşturması için hacimsel sis bulunuyor gibi görünüyor.

GTA The Trilogy – The Definitive Edition, 11 Kasım 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch, ve PC’de Rockstar Games Launcher özel olarak çıkışını yapacak.

Dilerseniz GTA Series Videos’un ekran görüntülerini karşılaştırdığı videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir