GTA Trilogy Remake/Remastered Bu Sene Geliyor

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Uzun zamandır beklenen, söylentileri bitmek bilmeyen, arada da sızıntıları çıkan GTA 3, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas’in remake veya remastered versiyonlarının tek paket halinde satılacağı söylenen GTA Trilogy Remake/Remastered belki de bu yılın en sürpriz oyunu olma yolunda ilerliyor!

Ünlü video oyun basını Kotaku, kaynaklarından aldığı bilgiye göre (bu kaynaklar arasında Rockstar da var) Grand Theft Auto Trilogy Remake’in geliştirildiğini doğruladı. Kotaku, GTA Trilogy Remake/Remastered‘ın bu sonbahar çıkış yapacağını ve Unreal Engine oyun motorunu kullanacağını açıkladı. Hatta oyun geliştirme aşamasının son aşamalarında.

GTA Trilogy Remake/Remastered yeni ve eski grafiklerin karışımı olacak. Bunun ne anlama geldiği biraz düşündürse de, belki de bunun anlamı “Remake ve Remastered arasında kalmış bir oyun”dur. Ek olarak, Kotaku, oyunun grafiklerinin çok fazla modlanmış bir GTA oyununa benzediğini söylüyor.

Oyunun arayüzü de güncellendi ama hala daha eski klasik havasını koruyor. Oynanış detayı verilmese de, Kotaku’ya oyunun PS2 zamanındaki orijinal GTA oyunlarına sadık kalınacağı bildirildi. Oyunun yapımcılığını ise Rockstar Dundee (eski adı ile Ruffian Games) üstleniyor. Ruffian Games, eski Halo oyunlarının yeniden yapımı – Halo: The Master Chief Collection ile gönlümüzü çalmıştı zaten…

GTA Trilogy Remake çok daha erken çıkış yapması planlanıyordu ama pandemi sebebiyle oyun, 2021’in sonuna kadar ertelendi. Ancak, ne yazık ki, oyunun PC ve mobil sürümleri gelecek sene çıkış yapacak. Rockstar, her zamanki gibi ilk önce konsol sürümlerine odaklanacak.

Merak edenler için bu üç remastered sadece tek pakette dijital olarak satılacak. Son olarak, Rockstar, eğer GTA Trilogy Remake iyi satarsa, Red Dead Redemption gibi oyunlarına port (uyarlama) da geliştirecek.

Red Dead Online’ın neden bu kadar küçük güncellemeler ve hata dolu olduğunu düşünenlere cevap da geldi: Rockstar’ın tüm stüdyoları GTA Trilogy Remake/Remastered ve GTA V: Expanded and Enhanced’a seferber olmuş durumda.

GTA Trilogy Remake/Remastered, Ekim veya Kasım’ın başlarında PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC, Stadia ve mobil telefonlar için çıkışını yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image