PCKONSOL

Sızıntı: GTA Üçlemesinin Remastered’ı Gelebilir

Biliyorsunuz ki, GTA: The Trilogy en son PS4 için 2016 yılında çıkışını yaptı. Ama Rockstar Games, çok bir yeniliğe gitmediği GTA: 3, San Andreas ve Vice City oyunlarının orjinal üçlemesini The Trilogy adı altında satışa sundu. Bu versiyonda yenilikler dediğimiz gibi çok azdı. Kupalar ve 1080p desteği başka da pek kayda değer bir şey yoktu.

GTA: San Andreas: Remastered ise zaten Xbox 360, Playstation 3 ve mobil için çıkışını yapmıştı. Ancak Rockstar Games bu Remastered’ı PS4’e portlamak istemedi. Belki üşendi, belki de, tamamen farklı sebepleri vardı.

Sızıntı: GTA Üçlemesinin Remastered’ı Gelebilir

Uzun zamandan sonra Rockstar Games eski GTA oyunlarına dönerek, GTA: Trilogy: Remastered üzerinde çalışıyor olabilir. Bu nereden mi çıktı?:

Birkaç gün önce, GTA Forums’da “Next DLC Speculation Topic Mk X” adlı bir konuda, ünlü ve güvenilir sızıntı yapanlardan bazıları konu başlığında tartışarak bazı ilginç bilgiler yayınladılar. Bunlardan biri olan Mach1bud adlı kullanıcı (Kendisi GTA Network’de bir personel) ilk olarak “Yakında” yazdığını gördük. Tabii “yakında” yazan paylaşımdan ne çıkabilir? Beklediğimiz gibi pek bir şey çıkmadı çünkü bunun ne olduğu konusunda hiç kimsenin bir fikri yoktu. Kimisi bunu GTA VI’a bağladı kimisi başka bir Rockstar projesine. Bu da bu konuyu takip edenlerin oldukça ilgilisini çekti ve böylece tartışma çıkıverdi.

Bunun ardından WildBrick142 adlı bir kullanıcı, Mach1bud’un yanlış başlığa yazdığını, ancak bunun kasıtlı olduğunu belirtti. Aksi takdirde bu sızıntı açık aşikar olacaktı, değil mi? Oyuncular bu sızıntının ne hakkında olduğunu merak ediyordu. Hatta Oyuncular kendileri arasında tartışıp, bu sızıntının ne olduğunu bulmaya çalışıyorlardı. Tabii oyuncuların elinde çok az ipucu bulunduğundan, sızıntının ne olduğunun kestirilmesi çok zordu. Spider-Vice (Sitenin Admini) konuya III, VC ve SA etiketleri ekleyene kadar sızıntıyla ilgili her şey çok kafa karıştırıcı ve gizemliydi. Böylece sızıntı daha açık oldu. Bunun GTA: Trilogy olması lazım!

Mach1bud kodlanmış dil ile yakında fragman göreceğimizi ve oyunun güçlü bir oyun motoru kullanacağından bahsetti. Ne dersiniz, yoksa oyun motoru RDR 2 için kullanılan RAGE mi? Ayrıca Mach1bud, daha fazla bilgiyi 90 günden daha kısa bir sürede alacağımızı söyledi. Evet, 3 ay içerisinde GTA: Trilogy: Remastered (belki de Remake) fragmanı görebiliriz ama Rockstar’tan şuana kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Zaten Rockstar oyunlarını ve güncellemelerini oyuncuların hiç beklemediği bir anda duyurur.

“Yakında”

“yanlış foruma sızdırmaya çalışıyorsun. Doğru olanı göndermeye çalışırsanız, ne sızdırdığınız çok açık hale gelirdi. Üyelere bu konuda açık olmak yanlış mı olur?

Meraktan soruyorum, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Söylemek istemiyorsan herkesin önünde ne olduğunu söyleme. Şahsen bunun oldukça havalı olduğunu düşünüyorum ve gerçekten bunu yapmalarını asla beklemiyordum. bu yüzden kesinlikle dört gözle bekliyorum”

“Evet, yakında bir fragman elde etmeliyim. Kamyon bu motorla bol miktarda güce sahip olmalıdır. Çekmede sorun yok.”

“90 günden kısa sürede” 

İki gün önce uNiGTANet, Twitter profilinde üç GTA Online Shark kartını gösteren ve bunların hayran yapımı olduğunu yazan ilginç bir resim yayınladı.

Kartta kodlanmış bir mesaj olabilir. Kartın numarasında “2001200220042013B46” yazmakta . 2001/2002/2004 –  Bu tarihler GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas‘ın sırasıyla çıkış tarihleri.

Tüm bunlar doğruysa, GTA Trilogy’nin tıpkı GTA V: Remastered gibi tamamen yeni ve modern grafiklere sahip olacaktır.

Hepimizin bildiği gibi GTA VI şuanda geliştirilme aşamasında. İşte bu yüzde, Rockstar’ın ana stüdyoları GTA VI üzerine yoğunlaşmıştır diye düşünüyoruz. Bü yüzden de ana stüdyolar GTA: Trilogy: Remastered’ı geliştiremeyebilir. Rockstar’ın Ruffian Games’i satın alıp, stüdyonun adını Rockstar Dundee olarak değiştirdiğini hatırlıyorsunuzdur. Gizemli bir proje üzerinde çalışıyor gibi gözüküyorlardı. Belki de Rockstar Dundee GTA: Trilogy: Remastered üzerinde çalışıyordur. Kim bilir…

Sızıntılar kodlanmış bir dilde olduğundan gözümüzden bazı şeyler kaçmış olabilir. Yeniden kodlanmış bir dil ile sızıntı(lar) paylaşılabilir.

Rockstar uzun zamandan sonra tekrardan Remastered yapmaya başlamış gibi gözüküyor. Şimdi tek yapmamız gereken Rockstar’dan resmi bir haber beklemek…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu