Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Half-Life 2’nin ve Half-Life Alyx’in Hikayeleri Arasındaki Bağlantı

Half-Life 2’nin ve Half-Life Alyx’in Hikayeleri Arasındaki Bağlantı

Hatırlarsanız geçen hafta Half-Life Episodelar’ının neden iptal olduğu ve yeni oyunun neden bu kadar uzun sürdüğünü açıklamıştık. Dilerseniz o yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazıda iptal sebeplerinden birinin hikaye olduğunu söylemiştik ama uzun bir yazı olacağı için başka bir zaman saklamıştım. İşte sırası geldi. NOT: Bu yazıda her iki oyundan da bolca spoiler bulunuyor.

Half-Life 2 Episode 2’nin Sonu

Episode 2’nin sonunu hatırlayacak olursanız Alyx’in babası Eli Vance ya da Captain Vance beklenmedik bir şekilde ölüyordu. Tabi ki bu oyuncularda aşırı bir merak uyandırdı. O yıllarda Episodeların iptal edildiğinden kimsenin haberi olmadığından herkes bir sonraki bölümü beklemeye koyulmuştu. 13 yıl süren bekleyişin ardından çıkan ara oyun Half-Life Alyx hikayeyi devam ettirmese de yeni bir bakış açısı kattı.

Half-Life Alyx Hikayesi ve Sonu

Serinin yeni oyunu birinci ve ikinci oyunun arasında bir zamanı anlattığı için Captain Vance henüz ölü değil. Alyx’i kontrol ettiğimiz oyunda Black Mesa patlamasından kurtulan bir kişinin tutsak olduğu ile ilgili bir haber alıyoruz. Bunun üzerine patlamadan kurtulan kişinin Gordon Freeman olduğunu düşünün babamız ile başlıyoruz maceraya. Sonuçta tüm dünyanın kaderi bu adama bağlı. Uzun uğraşlar sonucu görkemli hapishaneye ulaşıyoruz. Oyun orada büyük bombayı patlatıyor. Aslında tutsak olan kişi Freeman değil her şeyin asıl sorumlusu G-Man miş. Ama delikanlı uzaylı G-Man bu iyiliği karşılıksız bırakmıyor ve Alyx’e gelecekti gerçekleşen bir olayı önlemesine izin veriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere babasının ölümünü izleyen Alyx, dilek hakkını burada kullanıyor. Ama bunun da bir sonucu oluyor.

Half-Life Alyx’in neden Half-Life 3 olarak çıkış yapmadığını daha iyi anlamışsınızdır. Bu son ile yeni bir Half-Life oyunu kesinleşmiş olsa da ne zaman, hangi platforma çıkış yapar kestirmek güç.

1 yorum
  1. Anonim diyor

    Wake up Gordon. We’ve got work to do

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.