PCKONSOL

Haven PUBG İçin Yeni Sezonda Yeni Harita Olarak Geliyor

PUBG’nin mevsimsel güncellemeleri artık yeni bir boyuta ulaştı. Sezon 10 önümüzdeki hafta geliyor ve onunla birlikte oyuna daha fazla harita aksiyonu geliyor. Kısacası Haven geliyor.

Geçen sezon, sadece 3×3 km olan dinamik bir volkan haritası olan Paramo’yu oynamıştık şimdi ise battle royale haritamız  daha da küçülüyor ve 1×1’lik harita oluyor. Haven, PUBG’nin şimdiye kadarki en küçük haritası ve hayatta kalanlara oynamak için sadece 1×1 km veriyor. Boyutu küçük ancak içeriği büyük, bu küçük sanayi adasında, aynı zamanda bir AI hizipine (bölüklerine) ev sahipliği yapıyor.

Haven bize paslı Amerikan kasabasının, çelik fabrikaları ve kömür ocaklarında, kör köşelerle dolu rıhtımlar arasında büyük sokaklarda savaşmamızı sağlayacaktır. Endişelenmemiz gereken sadece diğer oyuncular değil. Pillarlar yukarıda bahsettiğimiz , PUBG’nin ilk AI hizipi ve Haven onların bölgesi. Bundan dolayı bölgelerindeki yabancılara iyi yaklaşmazlar. Bölgelerine girdiğimize göre, bizi kurşunlarla beslemekten memnun olacaklardır. Tabi birde  bir izci helikopteri de gökyüzünde devriye gezecek, oyuncuları, helikopterin bulduğu herkesi öldürmeye çalışacak bir taktik kamyon eşliğinde avlayacak.

Pillar, haritanın çeşitli bölümlerini koruyan muhafızlara ve komutanlara sahip. Ekipman bakımından korumalar temel ekipmanlarla donatılacak, ancak komutanlar üst düzey ekipmanlara sahip olacaklar. Öldürdüğünüz her komutandan bir anahtar düşecek, bu anahtarları Haven’da bulunan sütunları açmak için kullanacağız. Şunu unutmayalım Haven sadece bu sezon için mevcut olacak, bu yüzden sezon boyunca en iyi şekilde yararlanın. Test sunucularında açık olan harita 16 Aralık’ta tüm  sunucularda oynanabilir olacak. Dilerseniz oyunun  yeni sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu