The Witcher’ın Yıldızı Henry Cavill Red Dead Filmi Görmek İstiyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Son yıllarda oyun dünyası oldukça hareketli. Oyun endüstrisi, başlangıcından bugüne, en hareketli zamanlarını yaşıyor. Son yıllarda da çok fazla oyundan uyarlanan film/dizi ya da filmlerin oyunlarını görmeye başladık. Bu yapımların bazıları iyi olsa da hepsi için aynı şeyi diyemiyoruz. Ancak şüphesiz iyi yapımlardan birisi The Witcher dizisi.

Netflix’de 2019 yılında ilk sezonunu izlediğimiz, CD Projekt’in fantastik rol yapma oyun serisi olan The Witcher serisinin dizi uyarlaması ile karşımıza çıkmıştı. Hayranları tarafından uzunca süredir beklenen dizinin ikinci sezonu geçtiğimiz günlerde bizlerle buluştu.

Henry Cavil Red Dead Filmi Görmek İstiyor

Dizinin baş karakteri Henry Cavill ise GameReactor ile yaptığı röportajda bir dizi açıklamalarda bulundu ve hangi video oyununun beyaz perdeye taşınmasını istediğini açıkladı. Henry Cavill, Rockstar’ın kovboy temalı oyunu Red Dead Redemption’ı beyaz perdede izlemek istediğini söyledi.

Evet biliyorum bu karar vermesi oldukça zor bir konu. Çünkü hem oyunun markasını hem de şirketleri birbirine bağlamak zorundasın ve bu yapması oldukça zor bir şey. Bu yüzden kesinlikle söylediklerimle kendimi köşeye sıkıştırmak istemiyorum. Seçilmesi gereken ve beyaz perdeye taşınması gereken birçok oyun olsa da kısa bir süre önce Red Dead Redemption 2 oynamaya başladım. Evet bu oyunu oynamak için oldukça geç kalmış olsam da oynarken zevk alıyorum. Böyle bir şeyi filme çevirmek oldukça zevkli olur.

Rockstar’ın oyunları sinematik doğası ve hikaye anlatımı ile bilinir. Şirket bu konularda oldukça iyi işler başarıyor. Kovboy teması her zaman her konuda popüler olduğu için Red Dead beyaz perde için oldukça güçlü bir aday. Ancak Rockstar’ın çatı şirketi konumunda olan Take-Two oyunlarını ve yapımlarını beyaz perdeye taşımak konusunda oldukça katı bir şirket. Her ne kadar şirket bu tarz konulara sıcak bakmasa da gelecekte böyle bir proje olmayacak diye kesin bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir