Hideo Kojima İki Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Metal Gear serisinden ve oyun dünyasına farklı bir deneyim sunan Death Stranding gibi yapımlardan tanıdığımız Hideo Kojima, geçtiğimiz günlerde Japon oyun dergisi Famitsu ile bir röportaj gerçekleştirdi. Söylenene göre Kojima, şu anda iki oyun üzerine çalışıyor. Kojima oyunlardan bahsederken birinin büyük bir unvana sahip diğerinin ise yeni ve zorlayıcı bir oyun olacağını belirtiyor.

Hideo Kojima’nın Geliştirdiği Oyunlardan Biri Silent Hill Olabilir

Gerçekleştirilen röportajda 2022 yılı ile ilgili planları hakkında konuşan Kojima, büyük ünvana sahip olarak nitelendirdiği oyununun AAA seviyesinde olacağını belirtti fakat bu gizemli oyun ile ilgili detayları açıklamadı. Bu da oyuncuların aklına Hideo Kojima’nın yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığı hakkındaki dedikoduları getiriyor elbette.

Hideo Kojima

Kojima’nın Konami ile birlikte geliştirdiği ve 2014 yılında P.T. adlı bir demosu bile çıkarılan “Silent Hills” oyunu o zamanlar Kojima ile Konami arasında çıkan gerginliklerden ötürü iptal edilmiş ve sadece bir demo olarak kalmıştı. Oyunun o zamanlar rafa kalkmamış, sadece geliştirme sürecinin gizlenmesi için böyle denilmiş olma ihtimali var olsa bile, bu gizemli oyunun tek adayı Silent Hill değil. Belki de Death Stranding’in devam oyunu geliyordur ?

Dedikodular ve söylentiler bir yana, eğer bu oyunlardan herhangi birinin 2022’de çıkış yapması bekleniyorsa, ilk detayları hakkında bilgi almamız yakın zamanda olacaktır. Muhtemelen bu detayları da E3 2022’de görebilme şansımız oldukça yüksek.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Selam, buradan dolunay kılıçlı bir şaman geçti mi ?
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image