Hideo Kojima’nın Paylaştığı Tweet, Yeni Bir PS Oyunu Üzerinde Çalıştığını Gösteriyor Olabilir

Hideo Kojima, Twitter'dan paylaştığı tweet ile yeni bir PlayStaiton oyunu geliştiriyor söylentilerine yol açtı.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
2 Dk Okuma Süresi

Metal Gear serisinden ve 2019 yılında çıkan Death Stranding’ten tanıdığımız ünlü oyun yapımcısı Hideo Kojima, her zaman olduğu gibi bugün de paylaştığı bir Tweet ile gene ortalığı alevlendirdi.

Hideo Kojima, 5 ay önce Famitsu adlı oyun dergisi ile yaptığı röportajda, kendisinin lideri olduğu oyun stüdyosu “Kojima Productions“ın 2 yeni oyun üzerinde çalıştığını söylemişti. Son aylarda çıkan dedikodulara göre bu oyunlardan bir tanesi Xbox‘ın bulut teknolojisi sistemi için geliştirilen bir oyun. Diğeri ise PlayStation‘ın yakın zamanda çıkarmayı planladığı Sanal Gerçeklik Gözlüğü PSVR 2 için geliştirilen bir oyun olduğu söyleniyordu. Hideo Kojima’nın bugün attığı Tweet ile de PS5 veya PSVR 2’ye özel olarak oyun geliştirdiği düşünülmeye başlandı.

Hideo Kojima‘nın Tweet’inde PS5 Geliştirici Kiti Var

Kojima’nın bu paylaştığı Tweet’deki görselde en sağ taraftaki televizyonun altında siyah bir cihaz görüyoruz. Bu cihaz PlayStation 5 için yapılan oyunların geliştirilmesi için kullanılan bir Geliştirici Kiti. Buradan da yola çıkarak Kojima Productions‘ın, PS5 veya PSVR 2 oyunu üzerinde çalıştığına dair spekülasyonlar oldukça arttı.

Tabi bunlar sadece spekülasyondan ibaret. Böyle bir oyun geliştiriliyor mu, geliştiriliyorsa hangi türde olur veya ne zaman çıkış yapar onu bilemeyiz. Ancak gelişmeler için sitemizi takipte kalın.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir