Horizon 3’ün Halihazırda Geliştirme Sürecinde Olduğu Doğrulandı

Horizon serisinin bir sonraki oyununun geliştirildiği, Guerilla Games yaratıcı direktörü tarafından doğrulandı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Horizon Forbidden West‘in devam yapımının halihazırda geliştirilme süreci içerisinde olduğu doğrulandı. Guerrilla Games’ten yaratıcı direktör Mathijs de Jonge, vg247.com ile yaptığı bir röportajda stüdyonun, Aloy’un maceralarının üçüncü kısmı, Horizon 3 için çalıştığını söyledi.

Öncelikle bu paragrafı okumadan önce röportajın içeriği dolayısıyla Horizon: Zero Dawn ve Forbidden West hakkında spoiler uyarısı yapmamız gerekiyor.

Horizon 3 nasıl bir yol izleyecek?

Guerrilla Games, ilk oyunun sonunda kapıları açık bırakmış ve olay örgüsünü tam olarak bağlamamıştı. Nitekim gizemli Forbidden West hakkında bilgi sahibi olmuştuk ve ikinci yapımda da az çok tahmin edileceği üzere oyunun geçtiği mekan Forbidden West seçilmişti.

Geliştiriciler aynı yaklaşımı üçüncü oyun için benimseyebilirler zira oyunun finalinde karakterlerden birinin Far Zenith’in bir üyesi olduğunu öğreniyorduk. Dünya’daki yaşamın tükenmesinden önceki olaylardan kısa bir süre önce Sirius isminde bir koloni kuran bir grup milyarder olan Far Zenith, bir sonraki oyunun konusu olabilir. Acaba bu oyun bizleri Far Zenith kolonisine götürecek ve yeni bir dünya mı gösterecek yoksa uzaydan gelen tehlike için Aloy, kabileden kabileye koşarak global bir direniş mi kuracak?

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image