Söylenti: id Software’in İş İlanları Modern Bir Quake’e mi İşaret Ediyor?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Doom, Rage ve Quake gibi kült yapımların geliştiricisi olan id Software; yeni oyunları için Kıdemli Teknik Animatör, Skybox Sanatçısı, Çevre Konsept Sanatçısı ve diğer teknik pozisyonlar için geliştirici arıyor.

id Software’in ilanları neler söylüyor, yeni bir Quake gelebilir mi?

Özellikle ilanda “uzun süredir devam eden ikonik bir aksiyon FPS” için çalışıldığı ve potansiyel başvuru sahiplerinin, “AAA kalitesinde bilim kurgu ve fantezi çevresel manzaraların görselleştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacağı” listeleniyor. Zenimax’in sitesinden yayınlanan ilan, sürekli “sci-fi ve fantezi” kelimelerini de içeriyor. Nitekim, Wolfenstein’ı Machine Games ve Rage’i Avalanche ile eşleştirirsek geriye Doom ve Quake kalıyor.

quake1

Halihazırda bu yılın erken zamanlarında kadın bir baş karaktere sahip yeni bir oyunun da geliştirildiği söylentileri yayılmıştı. Yeni oyun, Lovecraft’tan esinlenilmiş korku ve fantazi dolu birinci oyundan mı yoksa uzaylı istilasını konu alan ikinci yapımdan mı esinlenecek? id Software’i yakından takibe almanın tam zamanı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir