Immortals of Aveum’dan Yeni Bilgiler, “Büyüleyici” Bir Oynanış Videosu ile Paylaşıldı

Immortals of Aveum'un yeni oynanış fragmanı, oyuna dair pek çok içerik hakkında bilgi verdi.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

EA, yakın zamanda tek kişilik yapımlara yeniden yönelmesiyle beraber bolca övgü topladı. Dead Space Remake, Star Wars Jedi: Survivor derken gözler sonraki tek kişilik oyun olan Immortals of Aveum‘a çevrildi.

Ufak bir erteleme sonucu 20 Temmuz’dan 22 Ağustos’a kaydırılan çıkış tarihine, iki aydan az bir süre kaldı. Haliyle yapımdan bolca görüntü ve video da paylaşılıyor ki yeni bir oynanış videosunu bugünkü konumuz.

Immortals of Aveum’un Oynanış Fragmanı Nelere Değiniyor?

Büyünün oldukça değerli olduğu bir coğrafyada onun uğruna savaşların olmayacağı da düşünülemez elbet. Karakterimiz olan Jak’in amacıysa bu durmak bilmeyen The Everwar‘a bir son vermek. Aveum’da bulunan 3 büyüyü de kullanma yetisine sahip olan Jak, bu yetisi sayesinde nadir bulunan bir kişi olarak öne çıkıyor.

Oynanış videosunda da görüldüğü üzere büyüler arası geçiş yapabilmek düşmanlara karşın epey avantaj sağlıyor. Düşman türünden türüne verilebilecek hasar kullandığınız büyü tipine daha doğrusu rengine göre değişebiliyor. Videonun bizzat gösterdiklerine ve akabinde bilgisi paylaşılan özelliklere bir bakalım.

Immortals of Aveum

Büyüler ve Temel Özellikleri:

  • Kırmızı – Yakın dövüş veya patlayıcı saldırılar için en uygun büyüler
  • Mavi – Hassasça ayarlanmış keskin hasar vermek için uzun bir menzile ulaşan yıldırım benzeri büyüler
  • Yeşil – Mobilitesi yüksek savaşlar için ideal olan hızlı ancak hasarı düşük güdümlü büyüler

Her büyü rengi de içerisinde 3 adet kullanıma daha ayrılmakta ve kombolaması pek zevkli bir oynanışa zemin hazırlamakta. Her biri farklı bir oynanış stilini destekleyen saldırı türlerine bir göz atalım.

Kırmızı büyünün saldırı türleri, geniş bir kitleyi hedef alan patlayıcı büyüler olarak öne çıkıyor: Breachfire, geniş patlamalar yaratan büyüler üretir. Burstfire, kısa bir mesafe kat ettikten sonra patlayan bir gülle fırlatır. Fragfire ise yakın mesafedeki düşmanları sendeleten veya doğruca havaya uçuran tek ancak geniş bir patlama üretir.

Mavi büyünün saldırı türleri daha hassas, hedef alınmış büyü saldırılarını içeriyor: Shrikebolt, uzun menzilli yıldırımları hassasiyetle ateşler. Arclight, yoluna çıkan tüm düşmanları delip geçen bir ışın ateşler. Javelin ise daha fazla hasar vermek amacıyla şarj da edebileceğiniz uzun menzilli bir mızrak fırlatır.

Yeşil büyünün saldırı türleri ise pek de hedef almayı gerektirmeyen güdümlü büyüleri içeriyor: Seekershards, hedefleri takip eden küçük güdümlü füzeleri fırlatır. Stormshards; isabetlilikten ödün veren, koş ve ateş et oyun tarzları için ideal olan güdümlü mermi sürüleri ateşler. Maelstrom ise giderek daha isabetli hale gelen ancak bu süreçte hareket hızınızı yavaşlatan bir yaylım ateşini ateşler.

Sık kullanılacak bu normal büyülerin yanı sıra Fury olarak adlandırılan ve mana tüketen büyü türleri de fragmanda gösterildi. Mana barından tüketen Fury’ler güçlü olması nedeniyle doğal olarak barınızın dolu olması şartını koşmakta. Bunu da düşmanlardan düşen kristalleri kırarak veyahut barınızın pasif olarak dolması gibi geliştirmeler ile sağlamak mümkün.

Immortals of Aveum

Immortals of Aveum her ne kadar bir First Person Magic Shooter olsa da keşfedilecek pek çok alan da sunuyor. Bu sekanslarda Augment ismi verilen yıkıcı olmayan büyüler kullanarak güçlenmemize yarayacak şeyler bulabiliyoruz. Kimi zaman bir heykeli hareket ettirerek kimi zamansa kristallerden yansımalar üreterek çözülecek puzzlelar ödüllendirici gözüküyor.

Keşif esnasında bulabileceğiniz şeyler sadece büyülerinizi de güçlendirmiyor. Büyüye odaklanıp kontrol etmenize yarayan yeni Sigil‘ler, totemler, bilek zırhları ve son olarak yüzükler. Bu eşyalar sade kozmetik olarak da yer almıyorlar her biri sizi daha güçlü kılıyor. daha ofansif daha defansif veya daha hızlı bir build hepsi sizin elinizde.

Bu eşyaları bulduk iş bitti mi peki? Elbette hayır. Bu eşyaların geliştirilebileceği üs noktalarından 3 adet bulunuyor. Üslerde NPC’ler ile konuşabilir, görevler alabilir ve nihayet daha güçlü ekipmanlar için güçlendirmeler yapabileceğiz. Immortals of Aveum’un sunmuş olduğu 12 farklı biyomun yanı sıra yer alacak bu üsler epey önem arz edecek.

Immortals of Aveum

Totemlere gelirsek her büyü türü ile birleştirildiğinde farklı bir özelliği olan birer Kontrol Büyüsüne dönüşmekte ve çatışmalarda oldukça işe yaramakta. Neredeyse her FPS oyununda olan o ultimate atak, Immortals of Aveum’da da bulunuyor elbette. Dominion olarak isimlendirilen büyü, önüne çıkan her şeyi yakan bir plazma ışını olarak emrinize amade.

22 Ağustos’ta çıkışını gerçekleştirecek Immortals of Aveum, büyünün oldukça farklı kullanışlarının olduğu bir FPS olarak yeni nesil konsollar ve PC’ye geliyor.

Yayınlanan Immortals of Aveum Oynanış Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir