Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Indie Oyun Haberleri (5 – 11 Temmuz 2021)

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
7 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan ve gelecek vaat eden indie oyun haberlerini tek haberde topladık. Indie oyunlara girmek istiyor veya onları takip etmek istiyorsanız, bu serilerimizi kaçırmamanızı öneririz. Bir önceki indie oyun haberlerimize ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Geçtiğimiz Haftanın Indie Oyun Haberleri (5 Temmuz 2021 – 11 Temmuz 2021)

City Connection’un yeni projesi ne olacak? My Friend Pedro mobil cihazlara geliyor! (5 Temmuz 2021)

  • City Connection, “Next Project” isimli projesi için Ağustos 2020’de açtığı internet sitesini güncelledi. Sitenin arka planı, Aralık 1990’da çıkış yapan Nintendo Entertainment System oyunu Zombie Nation’dan alıntı olsa da önceden “Coming Soon” yazısı silinmiş ve onun yerine uçan zombi ve Tengu kafaları eklenmiş. Geliştirici stüdyoya göre resmi bir duyuru yakın zamanda gelecek.

indie oyun haberleri

  • Geliştirici Deadtoast ve yayıncı ekip Devolver Digital, My Friend Pedro spin-off oyunu olan My Friend Pedro: Ripe for Revenge’i, iOS ve Android için duyurdu. Ön kayıtları açılmış olan oyun, 5 Ağustos’ta ücretsiz bir biçimde çıkış yapacak. Bir muzun ailesini kurtarmaya çalıştığımız bu oyunda, intikamı soğuk yenilen bir yemek olarak servis edeceğiz. Pata küte bir şekilde bölümleri geçin, motosiklet veya kaykayınızla düşmanları alt edin ve aileyi bir araya getirin çünkü bu muz, intikam için kavruluyor (veya soyuluyor veya yanıyor…)

 

Psikolojik korku ve daha nicelerini isteyenler buraya! Pişt, RoboCop da Geliyor! (6 Temmuz Salı)

  • Soedesco, Red Martyr Entertainment ile olan partnerlik anlaşması sonucunda point-and-click psikolojik korku oyunu Saint Kotar’ı bu yıl için duyurdu. Saint Kotar, konsol ve PC’ye çıkış yapacak. Benedek ve Nikolay’ı kontrol ettiğimiz bu oyunda, iblis ibadeti ve büyücülük gibi okült ritüellerle bağlantılı olduğu iddia edilen cinayetlerin yaşandığı bir kırsal kasabada kaybolmuş bir kadını arıyoruz. Dallanıp budaklanan bir hikaye içerisinde iki karakterin de hikayelerine ve kaderlerine ayrı ayrı etki edin ve tamamen seslendirilmiş bir anlatı çevresinde elle çizilmiş grafikler eşliğinde korkunun içine dalın. Eğer Saint Kotar hoşunuza gittiyse, Saint Kotar: The Yellow Mask isimli prolog oyunu da Steam üzerinden oynayabilirsiniz.

saint kotar

  • Terminator: Resistance geliştiricisi Teyon ve yayıncı Nacon, ikonik yarı adam yarı robotu kontrol ettiğimiz RoboCop: Rogue City’yi PC ve konsollar için duyurdu. RoboCop’un çıkış tarihi ise 2023 olması planlanıyor. Old Detroit’in tehlikeli ve suç kaynayan sokaklarına adalet getirmeye çalışırken bir polis kahramanı olun ve güvenilir Auto-9’unuz, fabrikada size bahşedilen gücünüz ve yılların deneyimi çeşitli araçlarla birlikte birinci şahıs şekilde tehlike arz eden güçleri yok etmeye and için. Kendi yöntemlerinizi, suçluları yakalamak için kullanabilirsiniz ama unutmayın; yolsuzluk ve açgözlülük hem sınır tanımaz hem de uyumaz.

  • Steelrising; PS5, Xbox Series X/S ve PC için Haziran 2022’de çıkış yapacak. Geliştirici Spiders Studio ve yayıncı Nacon’un en yeni projesi Steelrising’de, Paris halkını terör ve korku içinde bırakan King Louis XVI’nin otomat ordusunu durdurmaya ve Revolution as Aegis’e katılarak bir devrimci hareketi örgütleyip tarihi yeniden yazmaya çalışıyoruz.

  • Hetake ve yayıncı Nacon, I. Dünya Savaşı temalı birinci şahıs hayatta kalma korku oyunu Ad Infinitum’u konsol ve PC için duyurdu. Ad Infinitum’un 2023 için çıkış yapması planlanıyor. Hikaye ve atmosfere odaklananan oyunda savaşa, bir Alman askerini gözünden tanıklık ediyoruz. Bu gerçeküstü savaşın yarattığı kabuslarda; hayatınız ve akıl sağlığınız için savaşırken acının, umutsuzluğun ve yolsuzluğun üstesinden gelmelisiniz. Savaşın dehşetinden kaçabilir misin?

 

Elle çizilmiş ve emek harcanmış grafikli oyunlara da göz atalım! (7 Temmuz Çarşamba)

  • Elle çizilmiş aksiyon RPG oyunu Tails of Iron, hem fiziksel hem de dijital şekilde PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch ve PC için 17 Eylül tarihinde çıkış yapacak. Gaddar topraklarda geçen oyunda, Sıçan Tahtının varisi Redgi olarak acımasız Kurbağa Klanını ve onların vahşi liderleri Greenwart’ı sürgün ederek parçalanmış krallığınızı yeniden kurmalısınız. Aldatıcı derecede büyüleyici dünyayı keşfederken, maceranızda size yardım etmeye hazır bir dizi benzersiz arkadaşla karşılaşacaksınız. Korkularınızın üstesinden gelin ve hikayenizi yazmaya başlayacak o kalemi ele alalım!

  • Benim de birçok kez anlattığım ve favorim olan atmosferik aksiyon oyunu Omno; PS4, Xbox One ve PC (Steam ve Epic Games Store) için 29 Temmuz’da çıkış yapacak. StudioInkyfox’un geliştirdiği Omno’da, antik harikalar dünyasında bir keşif yolculuğuna çıkın ve bulmacalar ve üstesinden gelinmesi gereken engelleri geçerek sırları açığa çıkarın.

  • 3D Realms, 13-15 Ağustos tarihleri arasında Realms Deep 2021’e ev sahipliği yapacağını duyurdu. Realms Deep 2021, “eski tarz, günümüz tasarımında ve ikisinin arası shooter” oyunlarını üç günlük sürede toplamayı hedefliyor. 1C Entertainment, Devolver Digital, Hyperstrange, New Blood Interactive, Running with Scissors, Slipgate Ironworks ve daha fazlasının duyuruları dahil olmak üzere 100’den fazla oyun da gösterilecek. Üç günlük etkinlik süresince oyunlara ilk ve derin bakışlar, dersler, önemli notlar ve The Vault’un bir parçası olarak klasik endüstri ikonları ve efsaneleri ile tartışmalar yer alacak. Etkinliği, 14 Ağustos TSİ ile 20.00’da Twitch’ten izleyebileceksiniz.

Realms Deep 2021 07 07 21

 

Bright Memory Infinite’den yeni trailer haberi var! (8 Temmuz Perşembe)

  • FYQD-Studio ve Playism, Game Charging Night 2021 etkinliği sırasında Bright Memory: Infinite hakkında yeni bir trailer yayınladı. Xbox Series ve PC’ye bu yıl içerisinde çıkış yapacağı oyunda; 2036 yılının fütüristik metropolünde, bilim adamlarının gökyüzüne yönelik açıklayamadığı fenomenin çözülememesi durumunda SRO grubunun yolladığı ajanlar, bu sorunu çözmek için çalışmaya başlarlar. Bunun arkasında ise arkaik bir gizem, bilinmeyen tarihler ve iki dünya arasındaki savaş yatmaktadır.

 

Indie Oyun Haberlerini her hafta takip etmeyi unutmayın. Bu haftanın her gününden en ilgi çekici haberleri derlemeye çalıştım nitekim bazen çoğu gün, maalesef sizin ilginizi çekeceğini düşündüğüm haberler çıkmıyor. Buna rağmen indie ve indie oyun gündemini takip etmek, artık çok kolay!

 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir